REKLAMA

Wracał do domu świeżo zakupionym kombajnem. Policjanci nie mieli uwag do stanu pojazdu, wątpliwości wzbudziło coś innego…

Redakcja - Prawo i Finanse
17.02.2022
chat-icon 1

40-latek z powiatu ciechanowskiego wracał do domu kombjanem, który właśnie został przez niego zakupiony w okolicach Brodnicy.

fot. KPP Mława
REKLAMA

40-latek z powiatu ciechanowskiego wracał do domu kombjanem, który właśnie został przez niego zakupiony w okolicach Brodnicy.

Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Mławy. 40-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, tłumaczył policjantom, że kombajn kupił w okolicach Brodnicy, skąd wracał do domu siedząc za kierownicą tego pojazdu. W zasadzie nie można się było do niczego przyczepić, kombajn był prawidłowo oświetlony a heder odpięty i przewożony lawetą. Niestety, badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Kombajn odholowano na policyjny parking, a kierowcy grozi teraz wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Wraz z funkcjonariuszami policji apelujemy o przekazywanie informacji na temat zagrożeń na drodze, w tym kierowców, którzy mogą być pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

- Taką informację można przekazać anonimowo. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas – informuje aspirant sztabowy Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Gdyby weszła w życie ustawa, która w sposób bardzo restykcyjny traktuje jazdę na podwójnym gazie to do konsewkwencji jakie spotkały pijanego "kombajnistę" doszła by jeszcze jedna sankcja i to bardzo bolesna. Mężczyzna musiałby się rozstać a nowym nabytkiem gdyby odbierano pojazd, którym sie poruszał za jazdę pod wpływem alkoholu.

(rpf) pp / Źródło: KPP Mława

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


farmer 18.02.2022

niech się cieszy ze nie ma jeszcze konfiskaty pojazdu za jazde po pijaku - co za gosc pojechał po kombajn na rauszu ...

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA