REKLAMA

Wręczono główną nagrodę Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne


Do jednego z wielkopolskich gospodarstw trafiła główna nagroda XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Jest to przydatny i niezbędny w każdym gospodarstwie ciągnik ciągnik rolniczy.

REKLAMA

Do jednego z wielkopolskich gospodarstw trafiła główna nagroda XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Jest to przydatny i niezbędny w każdym gospodarstwie ciągnik ciągnik rolniczy.

Przekazanie traktora marki Farmtrac miało miejsce 31 października 2022 roku w gospodarstwie laureatów konkursu, państwa Grażyny i Pawła Leńskich w Strzyżewie (województwo wielkopolskie, powiat ostrowski, gmina Sieroszewice), a nagroda została wręczona przez Prezesa KRUS Aleksandrę Hadzik.

Państwo Grażyna i Paweł Leńscy produkcję rolniczą rozpoczęli w 1997 roku. Na 70 ha gruntów uprawiają kukurydzę, pszenżyto, pszenicę i użytki zielone. Siedlisko gospodarstwa wyróżnia się dobrze zorganizowanym obejściem, bramką do bioasekuracji pojazdów wjeżdżających na teren gospodarstwa, zaprojektowanym w przemyślany sposób i odpowiednio wyposażonym warsztatem narzędziowym, zadbanymi budynkami i maszynami rolniczymi, a także estetyką siedliska.

W uroczystym wydarzeniu w gospodarstwie Laureatów w Strzyżewie wzięli udział: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, liczni parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

- Jako organizator konkursu KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne dziękuję wszystkim znamienitym gościom za to, że znaleźli czas, aby uświetnić swoją obecnością uroczystość przekazania nagrody głównej laureatom XIX edycji konkursu BGR. (…). Wszystkim nam zależy, aby praca na roli była jak najbardziej bezpieczna. Właśnie temu celowi służy konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Ma on za zadanie wskazać najlepsze rozwiązania, zapewniające bezpieczeństwo i wyłonić liderów, którzy stanowią wzór dla innych rolników – powiedziała podczas wręczania nagrody Prezes KRUS Aleksandra Hadzik, która pogratulowała Laureatom wspaniałych osiągnięć w prowadzeniu gospodarstwa rolnego:

- Wasze działania to nie tylko troska o bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym, lecz także dbałość o estetykę gospodarstwa, co możemy podziwiać dziś osobiście. To dzięki Państwu pozytywnie zmienia się obraz polskiej wsi, która pięknieje z roku na rok. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ciągle podejmuje działania mające na celu poszerzanie wiedzy i świadomości bezpiecznej pracy na roli. Dzięki temu na przestrzeni blisko dwudziestu lat, jakie upłynęły od pierwszego konkursu, dostrzegamy stały spadek liczby wypadków w rolnictwie. Z dumą mogę powiedzieć, że odnotowujemy teraz o ponad 80 % mniej wypadków niż na początku działalności naszej instytucji” – powiedziała Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik.

(rpf) kp / Źródło: KRUS


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA