REKLAMA

Wszystko, co musisz wiedzieć, wybierając zdrowe orzechy

Redakcja - Zdrowie
28.11.2022
chat-icon 0

Co trzeba wiedzieć wybierając zdrowe orzechy?

Orzechy to jedna z bardziej lubianych przekąsek. Chętnie sięgają po nie kobiety i mężczyźni, dzieci i osoby starsze. Ich wybór jest tak duży, że każdy bez problemu znajdzie te idealnie wpisujące się we własne preferencje smakowe. Orzechy dostarczają szeregu witamin i minerałów, są więc bardzo zdrowe. W sprzedaży znaleźć można różne orzechy solone oraz niesolone. Niektóre z nich to produkty naprawdę dobrej jakości, inne pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego zobaczmy o czym pamiętać i na co zwracać uwagę, chcąc kupić naprawdę dobre orzechy. / materiał promocyjny

fot. Materiały promocyjne
REKLAMA
Co trzeba wiedzieć wybierając zdrowe orzechy?[/caption]

Orzechy to jedna z bardziej lubianych przekąsek. Chętnie sięgają po nie kobiety i mężczyźni, dzieci i osoby starsze. Ich wybór jest tak duży, że każdy bez problemu znajdzie te idealnie wpisujące się we własne preferencje smakowe. Orzechy dostarczają szeregu witamin i minerałów, są więc bardzo zdrowe. W sprzedaży znaleźć można różne orzechy solone oraz niesolone. Niektóre z nich to produkty naprawdę dobrej jakości, inne pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego zobaczmy o czym pamiętać i na co zwracać uwagę, chcąc kupić naprawdę dobre orzechy.

/ materiał promocyjny

Jakie orzechy dostępne są w sprzedaży?

Zacznijmy od tego, jakie są rodzaje orzechów, a tym samym po co możemy sięgnąć, jeśli szukamy zdrowej, a jednocześnie smacznej przekąski. Największą popularnością cieszą się oczywiście orzechy włoskie. W sprzedaży dostępne są między innymi surowe orzechy włoskie, które sprzedają się naprawdę bardzo dobrze. Bardzo lubiane są również:

  • orzeszki ziemne solone;

  • pistacje bez soli;

  • prażone nerkowce.

Do tego dochodzą migdały, orzechy brazylijskie czy laskowe. To oczywiście jedynie część orzechów, którymi można się dzisiaj zajadać. Warto pamiętać, że orzechy różnią się między sobą nie tylko smakiem, ale również zawartością witamin i składników mineralnych. Tym samym dostarczają naszemu organizmowi innych cennych substancji. Z tego powodu wszystkie są wartościowe i wszystkie warto wprowadzić do swojej diety.

Jak orzechy wpływają na nasz organizm?

Niezależnie od tego czy sięgasz po orzechy ziemne surowe, czy wybierasz surowe orzechy nerkowca możesz mieć pewność, że to zdrowa przekąska. Orzechy:

  • działają antyoksydacyjnie;

  • obniżają poziom cholesterolu i wyjątkowo groźnych trójglicerydów;

  • korzystnie wpływają na pracę serca;

  • korzystnie wpływają na pracę mózgu.

To świetna przekąska, która doskonale zaspokaja pierwszy głód. Orzechy mają tylko jedną wadę: są dość kaloryczne, co sprawia, że nie należy po nie sięgać bez ograniczeń.

Jakie orzechy kupić?

Chcąc kupić orzechy w sklepie internetowym, pamiętaj, aby wybierać produkty znanych, cenionych producentów. Wówczas masz pewność, że orzechy pochodzą ze sprawdzonych plantacji, a w procesie produkcji nie dodano do nich szkodliwych substancji. Zawsze sprawdzaj datę ważności. Stare orzechy mogą być po prostu zjełczałe. Musisz bowiem pamiętać, że zawierają one mnóstwo cukru. W sklepach większość orzechów zamknięta jest w wykonanych z plastiku opakowaniach. Wykorzystuje się pakowanie hermetyczne, które skutecznie ogranicza ryzyko popsucia się orzechów. Kiedy jednak przyjdziesz do domu, jak najszybciej przesyp orzechy do przewiewnego, bawełnianego woreczka, a następnie powieś go w chłodnym miejscu.

Dzięki temu zachowają one świeżość na dłużej. Jeśli decydujesz się na orzechy solone, zawsze dokładnie sprawdź ilość soli. Generalnie im jest jej mniej, tym lepiej dla Twojego zdrowia. Niektórzy producenci decydują się na dodawanie niewyobrażalnych wręcz ilości soli, tworząc produkty może i smaczne, ale zdecydowanie niezdrowe. Dobrym wyborem są orzechy surowe, czyli takie, których nie poddano procesowi prażenia. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z tych prażonych. Te pierwsze posiadają jednak znacznie więcej cennych substancji.

(rzd) Materiał promocyjny

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA