REKLAMA

Wydajna zgrabiarka 2-karuzelowa Samasz DUO 740

Wydajne i służące bezawaryjnie przez lata maszyny to podstawa w prowadzeniu nowoczesnego gospodarstwa rolnego.Zgrabiarka 2- karuzelowa szeregowa DUO 740 to maszyna polecana szczególnie tym, którzy szukają bardzo wydajnych rozwiązań.

Samasz
12 lipca 2016 chat-icon0

REKLAMA

Wydajne i służące bezawaryjnie przez lata maszyny to podstawa w prowadzeniu nowoczesnego gospodarstwa rolnego. Zgrabiarka 2- karuzelowa szeregowa DUO 740 to maszyna polecana szczególnie tym, którzy szukają bardzo wydajnych rozwiązań.

Maszyną można układać jeden lub dwa wały pokosu, sprzęt ten pozwala również na hydrauliczną regulację szerokości roboczej, co przekłada się tym samym na grubość wału przez odpowiednie wychylenie ramy głównej. Jak deklaruje producent, polecana jest do pracy w średnich i dużych gospodarstwach. Maksymalna szerokość zgrabianego pasa wynosi około 15 metrów (jeden duży wałek po 2 przejazdach).

Model DUO 740 przeszedł szereg zmian w stosunku do DUO 680, są to:

- większa (wynosząca teraz ~ 3,3 m) średnica gwiazd,
- przekładnia, która przenosi napęd na tylną gwiazdę została przeniesiona przeniesiona bliżej przedniej
- zwiększona stabilność zgrabiarki na zboczach oraz przy pokonywaniu ciasnych zakrętów,
- hydraulicznie unoszone ekrany pokosu (przedni i tylny),
- nowa generacja przekładni (opcja odkręcania modułów ramion),
- dyszel typu „płetwa”, która jest utrzymywana w położeniu poziomym poprzez specjalny mechanizm.

(rtr)
źródło: Samasz


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Minister Telus: Według naszych szacunków od rolników skupionych już zostało około 48% nadwyżki zboża

Redakcja 26 maja 2023 chat-icon2

– Według naszych szacunków od rolników skupionych już zostało około 48 proc. nadwyżki zboża – poinformował dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, który dodał, że już wkrótce dostępna będzie nowa linia kredytowa dla podmiotów skupowych, które będą skupować zboże i owoce miękkie od polskich rolników, sadowników i ogrodników.

Kredyty w wysokości do 40 milionów złotych będą mogły uzyskać małe i średnie przedsiębiorstwa, mające zdolność kredytową, a oprocentowanie będzie wynosić tylko 2 proc. Szacunkowy koszt dla Budżet państwa będzie to kosztować około 370 mln złotych.

Propozycja dotyczy skupu zboża od 15 maja do 31 sierpnia 2023 r. i skupu owoców miękkich od 1 czerwca do 30 września 2023 r.

– Jak wiele programów, tak i ten czeka na notyfikację Komisji Europejskiej – dodał minister.

Wypadek przy pracy w rolnictwie – poszkodowany 17-latek pracujący w polu

Redakcja 7 czerwca 2023 chat-icon1

43-letni mężczyzna wraz z 17-latkiem prowadzili prace związane z sianokosami na jednym z pól w Chojnowie (województwo mazowieckie, powiat żuromiński, gmina Kluczbork-Osada). W czasie kiedy 43-latek poszedł do ciągnika aby go uruchomić, maszyna do obracania siana zraniła poważnie 17-latka – poszarpała jego klatkę piersiową i nogę. Służby relacjonujące to zdarzenie oceniają, że młody rolnik stał zbyt blisko urządzenia w trakcie jego uruchamiana. Informacje o wypadku podał Tygodnik Ciechanowski.