REKLAMA

Wydajny i ekonomiczny kombajn Case IH Axial-Flow

Redakcja - Technika
27.06.2016
chat-icon 0

Potrzeby największych gospodarstw, wymagający użytkownicy oraz wysokie plony, wpłynęły niewątpliwie na decyzję o stworzeniu kombajnów Case IH serii 240. Innowacyjna konstrukcja tych kombajnów daje wysoki poziom niezawodności przy niskich kosztach operacyjnych.

Case IH
REKLAMA

Potrzeby największych gospodarstw, wymagający użytkownicy oraz wysokie plony, wpłynęły niewątpliwie na decyzję o stworzeniu kombajnów Case IH serii 240. Innowacyjna konstrukcja tych kombajnów daje wysoki poziom niezawodności przy niskich kosztach operacyjnych.

W modelu Axial-Flow 7240 mają zastosowanie hedery do zbioru zbóż o szerokości od 6,1 poprzez 7,6 do 9,2 mb. Modele Axial-Flow 8240 i 9240 można wyposażyć w hedery 7,6; 9,2; 10,7 i maksymalnie 12,5 mb. Zespoły żniwne do zbioru kukurydzy mogą być 6-, 8- i 12- rzędowe. Prędkość działania zespołu żniwnego jest dostosowywana do prędkości kombajnu. Automatycznie regulowana jest wyskość koszenia. Bardzo dobrze radzi sobie z uprawami wyległymi z wykorzystaniem podnośników łanu i automatycznie sterowaną prędkością nagarniacza.

Ściętą masę do zespołu omłotowego transportuje wysokowydajny przenośnik pochyły wyposażony w wałek ze sprzęgłem poślizowym, który wypycha kamienie i ciała obce do chwytacza kamieni opróżnianego za pomocą jednej dźwigni.

Axial-Flow® - technologia jednorotorowa jest sercem kombajnów tej serii. Zapewnia ona m.in. bardzo dokładny omłot przy minimalnych stratach ziarna z zachowaniem bardzo dobrej jakości dzięki delikatnemu procesowi obróbki.

Napęd wirnika zespołu młócącego Power Plus (składający się z przekładni i wału) umożliwia uzyskanie zmiennej prędkości w zakresie od 220 - 1180 obr./min. Zespół czyszczący jest 3-stopniowy wyposażony w układ samopoziomowania nawet przy 12 stopniowych pochyłościach terenu. Wentylator Cross Flow zapewnia czystość ziarna. Regulacja sit odbywa się z kabiny kombajnu lub z lewej jego strony a sito wstępne umożliwia dostosowanie konfiguracji kombajnu do wszystkich warunków. Układ Trisweep skutecznie obrabia niedomłoty pojawiające się w zespole czyszczącym.

Oczyszczone ziarno zbieranych roślin trafia bardzo szybko za pomocą ulepszonego przenośnika czystego ziarna i przenośnika śrubowego do zbiornika o pojemności 11 100 l w modelu 7240, lub 14 440 l w modelach 8240 i 9240. Rozkładane hydraulicznie pokrywy zbiornika sterowane z kabiny operatora zwiększają jego pojemność. Sprawny i szybki rozładunek gwarantuje układ wyładowczy z obracaną rurą wyrzutową osiągający prędkość 113 l/s lub opcjonarnie 141 l/s w modelach 7240 i 8240 a w modelu 9240 opcjonarnie nawet do 159 l/s. Długości rur wyładowczych są od 6,7 m do 10,4 m, przy czym te powyżej 8,8 mogą być rurami składanymi.

Układy napędowe tych kombajnów, które stanowi centralna przekładnia umiejscowiona przy silniku przekazuje moc do wszystkich napędów maszyny. Przemieszczanie kombajnu odbywa się za pomocą przekładni hydrostatycznej o 4 prędkościach. Zasadnicze przekazanie mocy odbywa się w całości bez użycia pasów, co eliminuje zjawisko ślizgania się i zużywania się pasów, kół pasowych i łożysk a co za tym idzie kosztownych napraw.

Zamiast głównych kół jezdnych zastosowano zespoły gąsiennicowe amortyzowane lub z amortyzacją wykorzystującą gumę, które sprawiają, że ugniatanie gleby zostaje ograniczone do minimum, co chroni ziemię, która jest najcenniejszym naszym zasobem.

Niewątpliwie kabina zastosowana w Axial-Flow daje operatorowi ciszę, spokój i komfort pracy dostępna w wersjach COMFORT i LUXRY. Doskonałe oświetlenie wszystkich obszarów newralgicznych kombajnu (zespołu tnącego, zbiornika ziarna, tyłu kombajnu itp.) umożliwia pracę przy dobrych warunkach pogodowych do późnych godzin nocnych.

Centrum zarządzania kombajnu stanowi konsola monitora AFS Pro 700 z dotykowym ekranem umożliwiająca sukteczną i łatwą jego obsługę. Oprócz wszystkich ustawień kombajnu można także kontrolować plon uzyskiwany podczas zbioru roślin.

(rtr)
żródło: Case IH

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA