REKLAMA

Wydłużony nabór na dopłaty do materiału siewnego

Redakcja
27.06.2023
chat-icon 0

Zainteresowani ubieganiem się o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mają więcej czasu, bowiem termin naboru wniosków został wydłużony z 26 czerwca do 10 lipca 2023 roku.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Mniej złożonych przez rolników wniosków to zapewne jeden z głównych powodów wydłużenia naboru, który rozpoczął się 25 maja, a miał się zakończyć w poniedziałek 26 czerwca.

Około 65 tys. wniosków o dopłaty do materiału siewnego złożyli rolnicy w 2022 roku. 40,6 tys. wniosków zostało złożonych dotychczas przez rolników w tym samym czasie w bieżącym roku.

Nowością w tegorocznej edycji dofinansowania jest wprowadzenie odrębnych stawek dla ekologicznych sadzonek i ziarna. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

O dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, którzy znajdują się w ewidencji producentów lub gospodarstw. Środki przyznawane są do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych następującymi gatunkami roślin uprawnych:
- zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna, orkisz), pszenżyto, żyto;
- rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
- ziemniak.

Uprawy przeznaczone na przedplon lub poplon nie zostały objęte dopłatami.

Wnioski można złożyć bezpośrednio w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, nadać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub wysłać przez platformę ePUAP lub korzystając z usługi mObywatel na stronie gov.pl.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA