REKLAMA

Wypadek podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego

Zwiększona ilość kombajnów, maszyn i ciągników rolniczych na drogach w lipcu to sytuacja z którą mamy do czynienia w każdym roku. Przemieszczające się wolniej od pozostałych użytkowników ruchu pojazdy są wyprzedzane głównie przez samochody osobowe, co nie zawsze się udaje bez szwanku.

Redakcja 15.07.2023 chat-icon1

REKLAMA

13 lipca 2023 roku na drodze krajowej numer 19 w miejscowości Turów (województwo lubelskie, powiat radzyński, gmina Kąkolewnica) doszło do groźnego wypadku. Tuż przed godziną 17.00 19-letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski, prowadząc samochód osobowy marki Skoda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagenem, z 29-letnim mieszkańcem gminy Międzyrzec Podlaski za kierownicą.

Ustalenia policjantów wskazują, że 19-latka włączała się do ruchu z posesji, podczas gdy kierujący volkswagenem wykonywał manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego poruszającego się z przyczepą.

Samochody zderzyły się, a do szpitala zostali przewieziono trzy osoby: kierowcy samochodów oraz 16-letnia pasażerka skody. Na miejscu zdarzenia zbadano stanu trzeźwości kierujących pojazdami, które wykazało, że byli oni trzeźwi.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie.

podkomisarz Piotr Mucha / KPP Radzyń Podlaski
2023-07-13 wypadek w Turowie
(rpf) Źródło: KPP Radzyń Podlaski


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


[aweł 16.07.2023

ciągnik nic nie winien

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA