REKLAMA

Z czego produkowane są karmy dla psów? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Redakcja
01.02.2024
Lubię to
Lubię to
1
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 1

Odpowiednie żywienie ma wpływ na rozwój, zdrowie oraz samopoczucie psa. Istotne jest zatem, by wszystkie posiłki bogate były w witaminy, białko i związki organiczne niezbędne dla prawidłowej pracy organizmu czworonoga. Z czego produkuje się karmy dla psa? Czy gwarantują one bogactwo cennych składników odżywczych?

fot. Pexels / materiały sponsora
REKLAMA

Z czego produkowana jest karma dla psa?

Karmy dla zwierząt domowych dzieli się na pełnoporcjowe i uzupełniające. Każda z nich poddawana jest wysokim testom jakości, weryfikującym m.in. bezpieczeństwo mikrobiologiczne. Właściciele zwierząt, którzy chcą dostarczyć pupilom odpowiedniej karmy, powinni zwracać uwagę na informacje umieszczone przez producenta na etykiecie. Ogranicza to ryzyko zakupu produktu niedopasowanego do potrzeb psiaka. Karmy pełnoporcjowe bardzo często stanowią główny pokarm dla czworonoga, który może je spożywać każdego dnia. Podając taki produkt psu, zapewniamy mu dietę bogatą w składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju i utrzymania kondycji fizycznej. Karmy pełnowartościowe dostępne na rynku dedykowane są psom w określonym wieku. Przed zakupem konkretnego produktu warto zatem upewnić się, czy jest on dostosowany do okresu rozwoju, w jakim znajduje się psiak. Karmy dla szczeniaka nie będą odpowiednie dla dorosłego czworonoga, co może niekorzystnie odbić się na jego zdrowiu i samopoczuciu. Kolejny typ stanowią pokarmy uzupełniające. Jak sama nazwa wskazuje, są to karmy niekompletne i nie można ich stosować jako głównego źródła energetycznego.

Karmy bogate w składniki odżywcze

Pełnoporcjowe karmy suche zapewniają świetne zdrowie psu poprzez dostarczenie białka, tłuszczów, witamin oraz minerałów. Dodatkowo zawierają składniki lubiane przez czworonogi (np. suszony kurczak, wołowina itp.) i tłuszcze roślinne. Podczas produkcji karmy wszystkie składniki poddawane są procesowi ponownego połączenia za pośrednictwem standardowych zabiegów technologicznych, czyli obróbce cieplnej. W przypadku suchej karmy jest to gotowanie pod ciśnieniem, mokrej – gotowanie na parze. Warto dodać, że produkty uzupełniające dla zwierząt domowych to różnego rodzaju przekąski. Zalicza się do nich np. smakołyki stomatologiczne, które zapewniają odpowiednią higienę jamy ustnej.

Sucha karma – co zawiera?

Skład karmy dla psów może się różnić, w zależności od tego, czy jest sucha albo mokra. Dlaczego? Sucha karma produkowana jest na bazie takich składników, jak mączki mięsne, zboża oraz mieszanki witaminowo-mineralne białka, wyciągi roślinne itd. Zaawansowane receptury wykluczają stosowanie surowców wysoko przetworzonych w celu zapewniania maksymalnej wartości odżywczej. Podczas produkcji karm stosowane są rygorystyczne wymagania i kontrole, które gwarantują bezpieczeństwo mikrobiologiczne dla pupila.

Produkty pochodzenia zwierzęcego w karmie mokrej

Składniki karmy mokrej to przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego z takich samych źródeł jak w przypadku ludzkiej konsumpcji. Jedzenia dla psa pakowane jest w niewielkich saszetkach albo puszkach. Mokra karma, tak jak sucha, podlega rygorystycznym normom na każdym etapie produkcji. Produkty pochodzenia zwierzęcego powinny być pozyskiwane z zaufanych farm, by zminimalizować ryzyko zatrucia pokarmowego psa. Co ciekawe, karmy mokre poddaje się sterylizacji, dzięki czemu nie trzeba do nich dodawać przeciwutleniaczy i szkodliwych konserwantów.

Jeśli chcesz zapewnić zwierzętom dietę bogatą w składniki odżywcze, podawaj im wyłącznie karmę najwyższej jakości. W trosce o jego zdrowie możesz też kupować mu różnego rodzaju smakołyki. Wszystkie produkty niezbędne do rozwoju pupila znajdziesz w naszym sklepie https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat.

(rw) artykuł sponsorowany

Lubię to
Lubię to
1
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


mariolay 04.02.2024

to nie jest tak, ze pies musi jesc kosci i duzo miesa - karma daje mu zbilansowną dietę ale to wcale nie znaczy zeby swojemu pupilowi raz na jakis czas w nagrode nie podarować np. suszone królicze uszy. Moja sunia za nimi szaleje, a zanim je zje to je atakuje.... ;-)

0 1
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA