REKLAMA

Z ostatniej chwili: Wielkopolska – samochód ciężarowy uderzył w kombajn

Nieopodal skrzyżowania drogi krajowej numer 92 i drogi ekspresowej S5 w miejscowości Kostrzyn (woj. wielkopolskie, powiat poznański, gm. Kostrzyn) prawdopodobnie w kombajn marki John Deere jadący drogą nr 92 wjechał samochód ciężarowy marki Scania z naczepą.

Redakcja - Prawo i Finanse 22.07.2021 chat-icon0

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce dziś 22 lipca 2021 roku ok. godziny 22:30. Samochód ciężarowy jadący w kierunku Poznania wjechał w wózek z hederem ciągniony przez kombajn.

Gdy pojawiliśmy się na miejscu zdarzenia (zlokalizowane blisko siedziby naszej redakcji) za kombanem stał odczepiony od niego wózek od hedera, a za nim na asfalcie leżał uszkodzoony heder, który prawdopodobnie spadł w wyniku oderzenia ciężarówki, która stała tuż za nim. Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze policji.

>>>> Czytaj również: Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez przyczepę rolniczą

W wyniku uderzenia uszkodzone zostało również auto ciężarowe, które ma zniszczony przód i bok karoserii oraz zbitą szybę.

Prace polowe ruszyły pełną parą. Na drogach pojawiły się kombajny, ciągniki przewożące słomę i inne maszyny rolnicze. Poruszanie się takim sprzętem wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Zanim wyruszymy maszyną rolniczą na drogę, upewnijmy się, że jest ona sprawna i kierowanie nią nie zagraża bezpieczeństwu.

Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegania obowiązujących przepisów i kierowania pojazdem spełniającym określone wymagania techniczne, takie jak sprawnie działające światła, trójkąt który wyróżnia pojazdy wolnobieżne, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy.

O bezpieczeństwie należy pamiętać jednak nie tylko na drogach. Do wypadków w okresie żniw dochodzi najczęściej na polach. Niedopuszczalne jest przewożenie osób na wysokich ładunkach tj. na przyczepach załadowanych sianem bądź słomą, grozi to ich upadkiem, a w następstwie także najechaniem na taką osobę. Niejednokrotnie rolnicy podczas zjazdu z pola stoją na zaczepie przyczepy. W momencie chwilowej utraty równowagi rolnik może spaść z dyszla wprost pod koła maszyny. A to może skończyć się śmiercią.

Podczas żniw osobami szczególnie narażonymi na niebezpieczeństwo są dzieci. Pracujący w polu rodzice powinni zawsze pamiętać, aby w stacyjce pojazdu nie pozostawiać kluczyków. Dziecko przebywające w kabinie ciągnika bez problemu może go uruchomić. Najważniejszą zasadą jest jednak, by przed każdym uruchomieniem i przejazdem maszyny sprawdzić, czy w pobliżu nie znajdują się ludzie. Pozwoli to uniknąć przypadków najechania na osoby odpoczywające w cieniu sprzętu rolniczego.

(rpf) pp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA