REKLAMA

Z trzema promilami alkoholu za kierownicą ciągnika

Redakcja
20.03.2024
chat-icon 0

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 49-latek, który kompletnie pijany wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego. Policjanci zatrzymali go do kontroli bo zanieczyszczał drogę po wyjechaniu z pola na drogę publiczną.

fot. KPP Jarosławiec
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce 14 marca 2024 roku w Zamojscach (województwo podkarpackie, powiat jarosławski, gmina Radymno). Policjanci z komendy w Jarosławcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym, który zanieczyszczał drogę kołami i pługiem z których na asfalt spadało błoto. Okazało się, że 49-latek, mieskzaniec gminy Orły, był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,74 promila alkoholu.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie. Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu informuje, ze zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

„Traktorzysta” odpowie też za popełniony czyn, bowiem zanieczyszczenie drogi publicznej jest wykroczeniem określonym w art. 91 kodeksu wykroczeń. Sprawcom tego rodzaju wykroczeń, poza zobowiązaniem do oczyszczenia drogi, grozi kara grzywny do 1500 zł.

(rpf) Źródło: KPP Jarosław

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA