REKLAMA

Za tydzień ruszają Międzynarodowe Targi Polagra-Premiery

Redakcja - Prawo i Finanse
10.01.2020
chat-icon 0

Polagra-Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja targowa obejmie 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi nowościami, które producenci i dystrybutorzy szykują na nadchodzący sezon. Targi rozpoczną się w piątek 17.01 o godzinie 9 i potrwają do niedzieli 19.01, do godziny 16.

REKLAMA
Polagra-Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja targowa obejmie 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi nowościami, które producenci i dystrybutorzy szykują na nadchodzący sezon. Targi rozpoczną się w piątek 17.01 o godzinie 9 i potrwają do niedzieli 19.01, do godziny 16.

Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje. W grupie prawie 300 wystawców znajdują się światowe marki m.in. CLAAS, ZETOR, FENDT, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, VALTRA, KUHN oraz topowi polscy producenci tacy jak SAMASZ, KFMR KRUKOWIAK, BIN, MANDAM, UNIA, AGRO-TOM, POMOT, AGRO-MASZ, KMK AGRO, SWIMER. Zaprezentowanych zostanie prawie 400 marek oraz 150 absolutnych premier produktowych, które do tej pory nie były prezentowane na polskim rynku.

FESTIWAL NOWOŚCI NA POLAGRA-PREMIERY

Wszyscy spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach powinni rozpocząć zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie ZŁOTY MEDAL MTP. Sąd konkursowy wyłonił w tej edycji aż 37 laureatów. Lista laureatów znajduje się na www.polagra-premiery.pl. Wymieniając tylko kilku - firma CLAAS zaprezentuje Lexion 6000, kombajn łączący zalety bębna przyspieszającego, młócącego, separatora oraz odrzutnika, z innowacyjnym napędem synchronizującym wszystkie bębny.

JOHN DEERE przedstawi czterogąsienicowy ciągnik rolniczy 8RX 410, idealną maszynę do wymagających terenów oraz trudnych typów gleby. Zależy nam ogromnie na promocji i rozwoju polskich marek dlatego wśród wystawców nie zabraknie również polskich producentów, którzy zaprezentują produkty zawierające innowacyjne rozwiązania.

Przykładem niech będzie maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100, firmy USARYA POLSKA, przeznaczona do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby, czy opryskiwacz Heron 50 27, o pojemności zbiornika głównego 5000l, jednej z najstarszych polskich firm rolniczych UNIA Sp. z o.o.. To zaledwie kilka z ponad kilkuset nowości, które będzie można obejrzeć na żywo w Poznaniu.

INNOWACJE NA POLU

Oprócz nowości maszynowych nie zabraknie też nowości w zakresie systemów oraz aplikacji usprawniających zarządzanie gospodarstwem. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługuje Data Connect, czyli interfejs umożliwiający kontrolę parametrów ciągników i maszyn różnych marek. eAgronom, czyli program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami czy Uniform Agri, który usprawnia zarządzaniem stadem bydła mlecznego to równie ciekawe propozycje od wystawców Polagra-Premiery.

Te i szereg innych rozwiązań, będą możliwe do zobaczenia w obrębie całej ekspozycji targowej. Szczególnej uwadze polecamy odwiedzenie Strefy Innowacji, czyli przestrzeni z bogatym programem wydarzeń i prezentacji rozwiązań oraz wymiany uwag i doświadczeń z producentami i przedstawicielami branży.

ROŚLINY NA MEDAL

Polagra-Premiery to oprócz maszyn i urządzeń także możliwość spotkania wystawców z zakresu produkcji i hodowli roślin. Złotym Medalem MTP 2020, m.in. za wyjątkowe właściwości oraz wysokie wyniki w testach polowych nagrodzono 17 gatunków roślin uprawnych i wszystkie z nich będzie można zobaczyć między 17 a 19 stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

POLAGRA PREMIERY TO ŹRÓDŁO WIEDZY DLA ROLNICTWA

Nadchodząca edycja oprócz nowości rynkowych będzie prezentować bardzo bogaty program wydarzeń. We współpracy z topowymi wydawnictwami z branży rolniczej oraz związkami branżowymi stworzono program, który będzie dotykał tematów różnych dziedzin z branży rolniczej. Na szczególną uwagę zasługuje Dzień Agronoma z konferencją dotyczącą innowacyjnego rolnictwa skupioną na aktualnych wyzwaniach i nowościach z zakresu uprawy i techniki rolnej, odporności na herbicydy oraz fungicydowej ochrony roślin.

Dzień Zootechnika ze szkoleniem przygotowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z nowych funkcjonalności portalu IRZplus oraz szeregiem wykładów dotyczących m.in. nowoczesnych maszyn i technologii ułatwiających precyzyjne nawożenie organiczne. Zapraszamy także na debatę z ekspertami dotykającą tematu szans rozwojowych dla małych gospodarstw. Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych podczas Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy pt. „Nowy Zielony Ład, a problemy producentów zbóż i innych roślin uprawnych”, poruszy palący problem produkcji roślinnej w warunkach niedoborów opadów, nasilającą się w związku z tym presją agrofagów oraz wycofywania substancji czynnych z gleb. Podczas Targów odbędzie się także XIII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych pod hasłem „Jakość rzepaku - wspólna korzyść rolnika, przetwórcy i konsumenta”. To tylko wybrane prezentacje z bogatego programu wydarzeń podczas Targów Polagra-Premiery, który w całości jest dostępny na stronie www.polagra-premiery.pl

ODBIERZ BILET

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem ekspozycji targowej i zobaczeniem nowości na żywo zapraszamy na stronę www.polagra-premiery.pl i odbiór bezpłatnego zaproszenia, które upoważnia do jednorazowego wejścia na teren Targów Polagra-Premiery. Dla osób, które wolą odwiedzić wystawę w grupie polecamy skorzystanie z oferty dofinansowania przejazdu grupy oraz bezpłatnych wejściówek dla wszystkich jej członków. Wartość dopłaty może wynieść 700 lub 900 zł

w zależności od przejechanych kilometrów. Więcej informacji dostępne

na stronie www.polagra-premiery.pl

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA