REKLAMA

Zakończyła się wystawa rolnicza Agro Show 2017 w Bednarach

Redakcja - Prawo i Finanse
25.09.2017
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

W poniedziałek zakończyła się wystawa Agro Show 2017: targi w Bednarach, największa impreza wystawowa branży rolniczej przyciągała codziennie gości z całej Polski i z zagranicy.W piątek widać było wśród gości tych, którzy chcieli się przede wszystkim zorientować w ofercie, wielu uczniów szkół rolniczych i profesjonalistów, chcących zebrać pierwsze informacje do własnych analiz.

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

W poniedziałek zakończyła się wystawa Agro Show 2017: targi w Bednarach, największa impreza wystawowa branży rolniczej przyciągała codziennie gości z całej Polski i z zagranicy. W piątek widać było wśród gości tych, którzy chcieli się przede wszystkim zorientować w ofercie, wielu uczniów szkół rolniczych i profesjonalistów, chcących zebrać pierwsze informacje do własnych analiz.


 {gallery}galerie/AGRO_SHOW_2017_GALERIA_1{/gallery}

Sobota była dniem spokojniejszym, z mniejszą ilością gości, za to wczoraj – jak mówili pracownicy firm wystawiających sprzęt rolniczy – ilość zwiedzających wzrosła, wracając do normy.

O opinie zapytaliśmy rolników: Krzysztof i Roman, którzy przyjechali do Bednar z Krotoszyna, targi odwiedzają co roku. Teraz rozglądają się za silosami zbożowymi i rozwiązaniami techniki magazynowej. Chcą kupić silos, więc do Bednar przyjechali nie tylko po informacje, ale w celu nawiązania konkretnego kontaktu przed zakupem.

Z Jarocina na Agro Show przyjechali panowie Andrzej Link, Marcin Gościniak i Piotr Skrzypczak. Rozglądali się za agregatami uprawowo – siewnymi i za pługami – stąd sporo czasu spędzili na stoisku Kvernelanda. Andrzej Link nie wykluczał zakupu jednego z prezentowanych tu pługów, a wszyscy trzej z uznaniem oceniali przystosowanie pługu do pracy w kamienistej glebie.

Targi są udane, jak zawsze zresztą – mówi Przemysław Pilarczyk, dyrektor handlowy Korbanek Sp. z o.o. - Z jednej strony mamy okazję wyjść z ofertą do szerokiego grona naszych potencjalnych klientów, pokazać w jednym miejscu co mamy, i to w taki sposób, by dobrze wypaść na tle konkurencji, która przecież obok również prezentuje swoje atuty. Z drugiej strony – targi służą podtrzymaniu relacji z naszymi partnerami i klientami, a także nawiązaniu nowych kontaktów. I myślę, że także w tym roku oba cele udaje nam się osiągnąć. Nasz sprzęt budzi duże zainteresowanie, wystarczy spojrzeć na oblężenie kombajnów Rostselmash, rosyjskiego sprzętu o bardzo wysokich walorach użytkowych, nowoczesnego, wszechstronnego i komfortowego w eksploatacji. My je już sprzedajemy, a teraz w czasie targów także spotkaliśmy się z deklaracjami zakupu od naszych przyszłych klientów.

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, w słowie wstępnym, adresowanym do uczestników Agro Show, podkreślał, że współczesna technika stosowana w rolnictwie stoi na bardzo wysokim poziomie, że nowoczesne maszyny są dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostępne dla rolników, a formuła pokazu maszyn w czasie prac polowych również im odpowiada, bo mogą realnie ocenić możliwości i przydatność tego sprzętu w swoich gospodarstwach. Tym bardziej, że rolnicy mają „pod ręką” doradców – specjalistów z ODR-ów, punktów informacyjnych ministerstwa i tych, którzy wprost reprezentują producentów i firmy biorące udział w targach.

(rpf) Paweł Okoński

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA