REKLAMA

Zaliczki bezpośrednie i obszarowe 2023: Ponad pięć miliardów złotych na kontach rolników


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest w trakcie wypłacania zaliczek w ramach na tegoroczne dopłaty bezpośrednie i obszarowe.

REKLAMA

Do 8 listopada 2023 roku do rolników trafiło 5,3 mld złotych, z czego 4,59 mld zł to płatności bezpośrednie, które otrzymało już 958 tysięcy gospodarzy. Z tytułu płatności ONW 536 tysiącom rolników wypłacono 0,71 mld zł.

Jak informuje ARiMR, minęło już 17 dni realizacji zaliczek, a pozostało jeszcze 16 dni. Wypłaty będą realizowane do końca listopada, a od grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych.

Ile wniosków o dopłaty rolnicze zostało złożonych w 2023 roku?

1,24 mln wniosków zostało złożonych w kampanii o dopłaty na 2023 roku. Łączna pula środków to niemal 17 mld zł. Agencja wypłaca zaliczki sukcesywnie od 16 października do 30 listopada bieżącego roku. 1 grudnia br. rozpocznie się realizacja wypłat końcowych.

Zadbaj o to, aby w ARiMR mieli aktualny numer Twojego konta bankowego

Bardzo ważne jest aby zadbać o to, by w ARiMR był podany aktualny numer konta bankowego, bowiem Agencja zastrzega, że środki trafiają wyłącznie na konta bankowe, które zostały zgłoszone we wpisie do ewidencji producentów.

Jak duże zaliczki na dopłaty dostają polscy rolnicy na tle innych krajów Unii Europejskiej?

Unia Europejska daje możliwość wypłaty zaliczek na dopłaty wynoszące maksymalnie 70% wartości płatności końcowej w przypadku płatności bezpośrednich, także dla małych gospodarstw i przejściowego wsparcia krajowego i 85% na poczet płatności ONW . Od 2019 roku rolnicy w Polsce otrzymują zaliczki właśnie na takim najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. ARiMR informuje, że zaliczki są wypłacane gospodarzom, którzy spełniają warunki kwalifikowalności, również ci, którzy zostali wytypowani do kontroli na miejscu.

(rpf) Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


maniek 08.11.2023

bez tej kasy to ciezko by przetrwac w tych czasach

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA