REKLAMA

„Zarządzanie ryzykiem” – rusza nabór na nową formę wsparcia z PROW

Redakcja - Prawo i Finanse
30.09.2022
chat-icon 0

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”.O pomoc w ramach tego naboru będzie można się starać od 30 września do 31 października 2022 r. Ponad 108 mln euro na to działanie przewidziano na to działanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”. O pomoc w ramach tego naboru będzie można się starać od 30 września do 31 października 2022 r. Ponad 108 mln euro na to działanie przewidziano na to działanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jest to dofinansowanie dla rolników, które może być przyznana hodowcom drobiu, bydła i świń, mających zarejestrowaną działalność produkcyjną, a oprócz tego posiadających prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów tych zwierząt.

O tę pomoc może się też starać przedsiębiorca zagraniczny, który wykonuje działalność gospodarczą na terytorium Polski, jednak firma taka musi być wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego co najmniej od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia. Dopłaty do ubezpieczeń przysługują również producentom rolnym, którzy są wspólnikami spółki cywilnej.

Pomoc przyznawana jest w formie dopłat do ubezpieczeń drobiu, bydła lub świń od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą. Ważne, aby okres objęty ubezpieczeniem rozpoczynał się nie wcześniej niż 1 kwietnia 2022 r. Zatem, aby móc się stać beneficjentem tej pomocy, należy w ramach prowadzonej działalności rolniczej mieć podpisaną umowę ubezpieczenia zwierząt od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą.Ubezpieczenie musi obejmować co najmniej:


- 1000 sztuk kurcząt rzeźnych lub


- 1000 sztuk gęsi rzeźnych, lub


- 1000 sztuk indyków rzeźnych, lub


- 1000 sztuk drobiu nieśnego, lub


-  4 sztuki bydła, lub


- 14 sztuk świń.

Co istotne, zainteresowany tym dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.

Pomoc przyznaje się w wysokości 70 proc. opłaconej składki, pod warunkiem że z umowy ubezpieczenia wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc.

Wnioski o pomoc w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” z PROW 2014-2020 przyjmują od 30 września do 31 października 2022 r. biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwe ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Dokumenty można składać osobiście, nadać rejestrowaną przesyłką pocztową lub za pośrednictwem formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR, a także wysłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platform E-puap.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA