REKLAMA

Zbigniew Ziobro wizytował gospodarstwo za kierownicą ciągnika pod okiem rolnika

Redakcja - Prawo i Finanse
26.07.2022
chat-icon 5

Rolnicy to grupa, która wielu polityków bardzo

Niektórzy powiedzą, że to już było, kiedy premier Mateusz Morawiecki wizytował gospodarstwo rolne w którym stało mnóstwo nowych maszyn rolniczych, okazało się, że przywiezionych tam przez lokalnego dealera na potrzeby tejże wizytacji.

fot. Twitter / Zbigniew Ziobro
REKLAMA
Rolnicy to grupa, która wielu polityków bardzo [/caption]

Niektórzy powiedzą, że to już było, kiedy premier Mateusz Morawiecki wizytował gospodarstwo rolne w którym stało mnóstwo nowych maszyn rolniczych, okazało się, że przywiezionych tam przez lokalnego dealera na potrzeby tejże wizytacji.

Tym razem jednak odbyło się to w inny sposób, bowiem prokurator generalny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wizytujący gospodarstwo rolne w Małopolsce w asyście wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Huberta Kaczmarczyka sprawdzał swoje umiejętności za kierownicą ciągnika rolniczego John Deere, przejechał się też w kabinie kombajnu New Holland - tym razem z operatorem.

Prezes „Solidarnej Polski” Zbigniew Ziobro, który pojawił się w gospodarstwie rolnym w towarzystwie posła Piotra Saka odbył spotkanie z mieszkańcami, podczas którego omawiał kwestie związane z bezpieczeństwem żywnościowym i energetycznym. W pewnym momence wsiadł w towarzystwie wiceministra Kaczmarczyka do ciągnika rolniczego i pod czujnym okiem rolnika podjął, jak zapewnia, pierwszy raz w życiu próbę prowadzenia tego typu pojazdu. Jego potencjał i możliwości związane z obsługą ciągnika wieceminister Kaczmarczyk podczas briefingu dla prasy ocenił jako wysokie mówiąc, że Zbigniew Ziobro „ma fach w ręku”.

Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk podczas spotkania wypowiedział się na temat sytuacji w polskim rolnictwie, w tym szczególnie o żniwach, których tegoroczny przebieg zakłóca duży lęk przed zbyt niskimi cenami w skupie, spowodowanymi niekontrolowanym napływem taniego zboża z Ukrainy. Kaczmarczyk oskarżył opozycję, że straszy „zalaniem” krajowych silosów tanim zbożem z Ukrainy.

- Nie wolno siać tej tępej propagandy, więc tu wielki apel do Donalda Tuska, by nie zajmował się rolnictwem, bo on na rolnictwie się nie zna – powiedział podczas briefingu dla prasy Norbert Kaczmarczyk.

- Zwykle pan minister Zbigniew Ziobro prowadzi młode pokolenie po politycznych drogach, jednak wczoraj pokazał, że dobrze radzi sobie również za sterami maszyn rolniczych. Podczas wizyty w powiecie proszowickim Pan Minister pokazał, że priorytetem dla niego jest być blisko ludzi – napisał Norbert Kaczmarczyk na swoim koncie na Tweeterze.

(rpf) pp / Źródło: Solidarna Polska, Twitter / Norbert Kaczmarczyk, Zbigniew Ziobro

chat-icon 5

REKLAMA

Polecane

Komentarze (5)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


olunia 30.07.2022

trzoskzę jak PUTIN, musi się jeszcze udać na polowanie, nurkowanie, podróż batyskafem i na ujeżdżanie tygsysów !!!

2 0
reniu 26.07.2022

RZADKO spotykaNy widok zeby polityk w krawacie pociskał traktorkiem i to john deere - zielona moc ;0(

1 1
andżela 26.07.2022

jak to może być dobrze jak tylko gdy coś potrzebują zauważają nas rolników

1 0
roman 26.07.2022

no to możze jak już tak się bawią to chociaż niech usiądzie za kierownicą ursusa np.

0 1
farmer 26.07.2022

kolejny rolnik amator co sobie o rolnikach przypomniał - chyba sie wybory jakies zblizaja

1 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA