REKLAMA

Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem osobowym

Redakcja
27.05.2024
chat-icon 0

Trwający obecnie sezon prac rolnych obfituje niestety w wypadki podczas pracy oraz zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów i maszyn rolniczych poruszających się po drogach.

REKLAMA

Do stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie 23 maja 2024 roku o godzinie 6:55 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 449 w miejscowości Mikstat (województwo wielkopolskie, powiat ostrzeszowski, gmina Mikstat).

Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy straży pożarnej i funkcjonariuszy policji zastały na drodze uszkodzony samochód osobowy oraz ciągniki rolniczy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Miejsce działań zostało też zabezpieczone na czas prowadzonych czynności przez policję. Po odholowaniu pojazdów usunięte zostały pozostałości oraz płyny eksploatacyjne z jezdni.

- Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitali w celu dalszej diagnostyki. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Ostrzeszów i jeden z OSP Mikstat – relacjonuje st. str. Noemi BIEL z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Przybyli na miejsce wypadku ustalili, że 23-letni obywatel Mołdawii, który kierował samochodem osobowym marki Audi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, po czym wpadł w poślizg. Rozpędzona osobówka zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo ciągnikiem rolniczym marki John Deere prowadzonym przez 43-letniego mieszkańca gminy Mikstat.

W osobówce oprócz kierującego, znajdował się 35-letni pasażer, który tak jak kierowca trafił do szpitala.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

(rpf) Źródło: KPP, KP PSP Ostrzeszów

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA