REKLAMA

Zderzenie samochodu osobowego z zaprzęgiem konnym

Zaprzęgi konne to coraz rzadziej spotykany widok na polskich drogach, jednak trzeba mieć na uwadze, że spotkanie na drodze z tego typu pojazdem jak najbardziej jest możliwe.

fot. OSP Jadów
9 maja 2022 chat-icon0

REKLAMA

Przekonał się o tym kierujący autem osobowym, który 3 maja 2022 roku przejeżdżając przez miejscowość Nowinki (województwo mazowieckie, powiat wołomiński, gmina Jadów) zderzył się pojazdem zaprzęgowym na drodze prowadzącej z Jadowa do Sulejowa.

Wezwani na miejsce zdarzenia strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadowie zastali oba pojazdy poza drogą oraz konia przygniecionego przez samochód osobowy.

Strażazy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej oraz odcięli napięcie w pojeździe. Przygnieciony koń został wyciągnięty spod pojazdu i o własnych siłach wrócił do właściciela. Ruch w miejscu zdarzenia do uprzątnięcia drogi odbywał się wahadłowo. Poszkodowany został przewieziony przez zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W działaniach wzięły udział jednostki OSP KSRG Jadów 689[M]27, OSP KSRG Myszadła 689[M]24, JRG PSP Wołomin 681[M]22 (Filia Tłuszcz) oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Lekarz Weterynarii i pomoc drogowa.

(rpf) kp / Źródło: OSP Jadów


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

KRIR: Laboratoria w portach przyjmujących zboże powinny pracować w trybie 24/7

Super Visor 15 maja 2023 chat-icon0

Sygnały o sposobie handlowców na zaniżanie cen skupowanych zbóż nadchodzą od rolników do Krajowej Rady Izb Rolniczych. Okazuje się bowiem, że niektórzy kupujący odbierają zboże z magazynu rolnika wysyłając po nie transport, nie zgłaszając uwag dotyczących jakości. Kupujący informuje następnie rolnika telefonicznie lub mailowo o robakach znalezionych w kolejnych transportach, po czym kupujący przedstawia rolnikowi żądanie obniżenia ceny za tonę (np. 50 PLN), jednocześnie grożąc zwróceniem towaru i obciążeniem kosztami transportu sprzedającego, tj. rolnika.

- Rolnicy mają pewność, że wszystkie transporty zboża pochodzącego z ich gospodarstwa są dobrej jakości, bez szkodników. Gdyby laboratoria były czynne przez całą dobę, możliwe byłoby przeprowadzanie badania zboża na bieżąco i nie dochodziłoby do prób wymuszenia obniżenia ceny – informuje KRIR.

W związku z powyższymi informacjami napływającymi od rolników, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 12 maja 2023 r. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa o postawienie służb Państwowej Inspekcji

REKLAMA

Ważny termin dla producentów tytoniu

Redakcja - Prawo i Finanse 11 maja 2023 chat-icon0

Każdy producent surowca tytoniowego, który jest wpisany do specjalnego rejestru producentów ma obowiązek cyklicznego przekazywania do Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR Informację o produkcji i zbyciu surowca.

15 maja 2023 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego za rok sprawozdawczy 2022/2023 – przypomina Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina.

Jakie informacje musi przekazywać do KOWR producent tytoniu?

Są to cykliczne, coroczne informację o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego, zawierającą dane dotyczące m.in.:  - powierzchni uprawy poszczególnyc

REKLAMA