REKLAMA

Zderzenie samochodu osobowego z zaprzęgiem konnym

Zaprzęgi konne to coraz rzadziej spotykany widok na polskich drogach, jednak trzeba mieć na uwadze, że spotkanie na drodze z tego typu pojazdem jak najbardziej jest możliwe.

fot. OSP Jadów
Redakcja - Prawo i Finanse 09.05.2022 chat-icon0

REKLAMA

Przekonał się o tym kierujący autem osobowym, który 3 maja 2022 roku przejeżdżając przez miejscowość Nowinki (województwo mazowieckie, powiat wołomiński, gmina Jadów) zderzył się pojazdem zaprzęgowym na drodze prowadzącej z Jadowa do Sulejowa.

Wezwani na miejsce zdarzenia strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadowie zastali oba pojazdy poza drogą oraz konia przygniecionego przez samochód osobowy.

Strażazy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej oraz odcięli napięcie w pojeździe. Przygnieciony koń został wyciągnięty spod pojazdu i o własnych siłach wrócił do właściciela. Ruch w miejscu zdarzenia do uprzątnięcia drogi odbywał się wahadłowo. Poszkodowany został przewieziony przez zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W działaniach wzięły udział jednostki OSP KSRG Jadów 689[M]27, OSP KSRG Myszadła 689[M]24, JRG PSP Wołomin 681[M]22 (Filia Tłuszcz) oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Lekarz Weterynarii i pomoc drogowa.

(rpf) kp / Źródło: OSP Jadów


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA