REKLAMA

„Jesteś szalona” i inne hity zespołu Boys

Redakcja - Rozrywka
03.06.2016
chat-icon 0

„Gramy dla ludzi” - to prosty i przejrzysty cel, który postawiła sobie paczka młodych ludzi na początku lat dziewięćdziesiątych.

www.boys.art.pl
REKLAMA

„Gramy dla ludzi” - to prosty i przejrzysty cel, który postawiła sobie paczka młodych ludzi na początku lat dziewięćdziesiątych.

Wychodząc wówczas naprzeciw wszelkim nastrojom i oczekiwaniom rynku, mając miliony pomysłów w głowach, przeprowadzając niekończące się próby, udział we wszystkich możliwych występach (na imprezach plenerowych, kulturalnych i dyskotekowych), życzliwe doradztwo artystyczne ludzi „z branży” oraz przyjazne reakcje publiczności spowodowały, że zespół BOYS wykształcił sobie bardzo szybko niepowtarzalny styl muzyczny.

Pierwszy materiał pt. „Dziewczyna z marzeń” wydali w 1991 roku pod sztandarem firmy fonograficznej BLUE STAR. Kolejna płyta „Miłość jak wiatr” wydana została w 1994 już w nowej firmie fonograficznej GREEN STAR. Kolejne sukcesy przynosi zespołowi płyta „Łobuz i Drań” a rok 1996 przynosi dodatkowo nagrodę 3 statuetek „Victoria`96” - w kategoriach: „Zespół roku”, „Wokalista roku” oraz „Płyta roku”.

Szczególną datą dla zespołu jest na pewno dzień 26. czerwca 1996 roku, w którym grupa BOYS odebrała nagrodę na opolskim festiwalu (jako jedyna grupa muzyki disco polo) organizowanym przez TVP.

Rok 1997 przyniósł kolejną płytę „O.K.” z następnymi przebojami, spośród których nie można zapomnieć chyba o jednym z najbardziej znanych, sztandarowych utworów zespołu pt. „Jesteś szalona”. Kolejne lata funkcjonowania grupy BOYS były prezentacją dorobku artystycznego na polskich i zagranicznych scenach. Jest 5-krotnym zdobywcą Grand Prix festiwalu w Ostródzie, 2-krotnym zdobywcą drugiego i trzeciego miejsca, jeden raz wyróżnienia oraz czterokrotnym zdobywcą nagrody: zespół roku. Dodatkowo czterokrotnie zdobyli nagrodę publiczności na tym festiwalu. W roku ubiegłym (2015) Marcin Miller (lider zespołu) otrzymał nagrodę wokalisty roku, a sam zespół otrzymał też nagrodę za całokształt pracy artystycznej.

Podsumowując dorobek artystyczny zespół BOYS, na przestrzeni swojej 25 letniej działaności, zdobył łącznie 25 nagród za swoje osiągnięcia. Posiadają 6. platynowych i 2. złote płyty. Wydali trzydzieści jeden (31) longplay`ów.

Cel, który zespół postawił sobie na początku kariery muzycznej, a który lider zespołu – Marcin Miller rozbudował i systematycznie go powtarzał, że „gramy dla ludzi od 5. do 105. roku życia”, stał się mottem, które wpisało ich w panteon gwiazd polskiej sceny rozrywkowej.

źródło: www.boys.art.pl
(rr)

Zespół BOYS

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA