REKLAMA

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku dołączył do sieci szkół resortowych

Redakcja - Prawo i Finanse
03.01.2019
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Od 1 stycznia 2019 r. do sieci szkół resortowych dołączył Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku (powiat Dębicki, woj. podkarpackie) – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju WsiJest to już pięćdziesiąta trzecia szkoła rolnicza prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i trzecia w woj. podkarpackim. Zespół Szkół w Brzostku to placówka z bogatymi tradycjami w zakresie oświaty rolniczej.

fot. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku
REKLAMA

Od 1 stycznia 2019 r. do sieci szkół resortowych dołączył Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku (powiat Dębicki, woj. podkarpackie) – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jest to już pięćdziesiąta trzecia szkoła rolnicza prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i trzecia w woj. podkarpackim. Zespół Szkół w Brzostku to placówka z bogatymi tradycjami w zakresie oświaty rolniczej.

Technika rolnicza, w tym agrotronika, eksploatacja maszyn i urządzeń rolniczych oraz architektury krajobrazu, to główne kierunki kształcenia w tej szkole, a potencjał kadrowo-dydaktyczny tej placówki stanowić będzie uzupełnienie oferty edukacyjnej szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przypominamy, że w roku szkolnym 2016/2017 zgodnie ze nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego weszła w życie zmiana nazwy zawodu z technik mechanizacji rolnictwa o symbolu cyfrowym 311512 na technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki o symbolu cyfrowym 311515. Zmianie uległa również nazwa trzeciej kwalifikacji wyodrębnionej w tym zawodzie z M.43. „Organizacja prac związanych z eksploatacją środków technicznych stosowanych w rolnictwie” na M.46 - „Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie” 

Przejęta szkoła rolnicza aktywnie włączy się w działania z zakresu edukacji i wdrażania wiedzy na obszarach wiejskich, a poprzez dostęp do różnych form kształcenia ustawicznego, stworzy rolnikom i innym mieszkańcom wsi, realną szansę podwyższania kwalifikacji zawodowych. Szkoła rolnicza w Brzostku obok wyposażenia swoich uczniów w praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego rolnictwa, pełnić będzie istotną rolę w kształtowaniu w nich postaw obywatelskich, podtrzymywaniu tradycji i kultury wsi polskiej – informuje MRiRW 

Absolwenci szkoły kształcącej w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki będą przygotowani m.in. do kompleksowego posługiwania się nowoczesnym sprzętem rolniczym, obsługiwania urządzeń, systemów elektronicznych oraz nawigacji satelitarnej GPS stosowanych w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych. 

(rpf) jp / źródło: MRiRW

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA