REKLAMA

Zetor MAJOR HS – nowe rozwiązania i większe możliwości

Redakcja - Technika
15.12.2016
chat-icon 0

Czeski Zetor zaprezentował całkowicie nowy model ciągnika o nazwie MAJOR HS. Traktor ten jest kolejnym modelem w bardzo udanej serii MAJOR.

Zetor MAJOR HS
REKLAMA

Czeski Zetor zaprezentował całkowicie nowy model ciągnika o nazwie MAJOR HS. Traktor ten jest kolejnym modelem w bardzo udanej serii MAJOR.

Maszyna jest dedykowana bardziej wymagającej grupie odbiorców, oferując większy komfort pracy w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji.

Serię MAJOR wprowadzono na rynek w 2013 roku, od tego czasu zyskała dużą popularność, do czego przyczyniła się prosta konstrukcja, uniwersalność i wytrzymałość oraz niskie koszty użytkowania.

{gallery}galerie/zetor major hs{/gallery}

Dotychczas seria Major oferowała jeden model z czterocylindrowym silnikiem o mocy 61 lub 76 koni, z mechaniczną skrzynią biegów z 12 biegami w przód i 12 w tył. Ciągniki te prouszają się z maksymalną prędkością 30 km/h. Mechaniczna hydraulika z ręcznym sterowaniem sprawiała, że MAJOR okazał się prostym i wytrzymałym ciągnikiem.

Od grudnia tego roku Zetor poszerza paletę modeli w serii MAJOR o model MAJOR HS dla oczekujących od ciągnika więcej komfortu i możliwości, natomiast obecny model serii MAJOR otrzyma nową nazwę MAJOR CL.

W nowym ciągniku MAJOR HS zamontowano sprawdzony czterocylindrowy silnik opojemności skokowej 2,9 litra i mocy 76 koni. Główną nowością jest skrzynia biegów o zakresie 24 biegów do przodu i 12 biegów do tyłu. Cztery stopnie skrzyni biegów zostały uzupełnione trzema grupami oraz dwustopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego (PowerShift). MAJOR HS został dodatkowo wyposażony w hydrauliczny rewers (PowerShuttle), który umożliwia zmianę kierunku jazdy nawet pod obciążeniem.

Zwiększono też prędkość maksymalną nowego modelu o 10 km/h w porównaniu z modelem CL i wynosi 40 km/h. Minimalna prędkość wynosi natomiast 0,5 km/h. W zakresie roboczym od 4 do 12 km/h, MAJOR HS oferuje sześć biegów. Urządzenie dysponuje również hydrauliką z regulacją mechaniczną, która charakteryzuje się przewyższającą standard siłą podnoszenia (aż 33 kN, 3300 kg), a także płynną regulacją opuszczania, włącznie z funkcją zablokowania w pozycji transportowej.

Kabina zapewnia operatorowi dużo przestrzeni i miejsca. Praca z urządzeniem jest dużo bardziej komfortowa dzięki nowej kolumnie kierownicy, która jest regulowana w dwóch kierunkach wraz z kierownicą, nowej desce rozdzielczej oraz nowemu, wygodniejszemu siedzeniu z poziomą regulacją.

Elementy sterowania urządzenia zostały tak rozmieszczone w kabinie, aby były łatwo dostępne i dostosowane do operatora. MAJOR HS jest również wyposażony w siedzenie dla pasażera, ma więcej miejsca do przechowywania, a nowa deska rozdzielcza umożliwia śledzenie poszczególnych parametrów. Osiem świateł roboczych zapewnia optymalne oświetlenie obszaru wokół urządzenia podczas pracy w ciemności czy w mroku.

MAJOR HS został wyposażony w przednie obrotowe błotniki, co znacznie zmniejszyło promień skrętu do poziomu 3,9 m. Jest to zatem zwrotny ciągnik, który znajdzie zastosowanie również w ciasnych przestrzeniach. W ramach przewidywanego zastosowania (w produkcji zwierzęcej), urządzenie jest oferowane również z ładowaczem czołowym ZETOR SYSTEM.

Jako największe zalety nowego modelu MAJOR HS producent wymienia również większy zbiornik paliwa o pojemności 120 l umożliwiający dłuższą pracę urządzenia bez przestoju. Firma ZETOR poleca nowy ciągnik dla małych, jak średnich gospodarstw, w uprawie roślin i zwierząt oraz w usługach komunalnych. W ramach rozwoju spełniliśmy życzenia i uwagi naszych klientów. Wprowadzenie na rynek nowego ciągnika MAJOR HS rozszerza ogólną ofertę produktową marki ZETOR do 4 serii modelowych i 9 modeli.

Produkcja maszyn rozpocznie się już w nowym roku, a wiosną 2017 roku maszyny zostaną dostarczone do pierwszych właścicieli. Nowe „Majory” będą dostępne w ofercie w ramach całej sieci handlowej marki ZETOR.

(rtr) rp

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA