REKLAMA

„Zielony Targ” w Poznaniu szansą na sprzedaż lokalnych produktów od rolników

Oddział terenowy KOWR w Poznaniu rusza właśnie z akcją „PRODUKT POLSKI na Zielonym Targu”. W ramach tej akcji producenci zarejestrowani w bazie „Polska smakuje” będą mogli w każdą trzecią sobotę miesiąca, począwszy od 20 marca 2021 r. wystawiać się na Zielonym Targu przy ul. Przełajowej 5 w Poznaniu na terenie Fundacji LABA LAND.

9 marca 2021 chat-icon0

REKLAMA

Historia Zielonego Targu w Poznaniu ma już wiele lat. Przez pierwsze lata Targ ten gościł co sobotę na targowisku miejskim przy Placu Bernardyńskim. W ubiegłym roku Targ przeniósł się na teren Fundacji Laba Land, przy ulicy Przełajowej w Poznaniu.

Na Zielonym Targu wystawiają się przede wszystkim producenci posiadający certyfikaty ekologiczne. Ten warunek nie dotyczy jednak oferty KOWR. Wystarczy, że producent ma swój profil na portalu „Polska smakuje”.

Działania i ta konkretna propozycja KOWR wychodzą naprzeciw trendom konsumenckim oraz konieczności wzmacniania pozycji rolnika w łańcuchu spożywczym. Poznaniacy coraz chętniej sięgają po wysokiej jakości, lokalne produkty spożywcze, nawet jeśli są one znacząco droższe od oferty sieci detalicznych. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej KOWR.

(rpf) jp / Źródło: WIR/KOWR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

New Holland T4.75 S – innowacyjny ciągnik o doskonałych osiągach?

Redakcja 20 maja 2023 chat-icon5

New Holland T4.75S jest uniwersalną maszyną rolniczą, która sprawdzi się w gospodarstwach o bardzo różnym profilu produkcyjnym. Ciągnik jest dostępny w kilku wariantach mocy silnika, ma dobry stosunek ceny do jakości i wiele dodatków, które zadowolą najbardziej wybrednego klienta.

Traktor wyróżnia się 4 zaworowym silnikiem z 3 cylindrami, mocnym układem hydraulicznym oraz przekładnią mechaniczną, którą można wybrać spośród kilku wariantów.

Dużym plusem jest niezwykle wygodna kabina kierowcy z bardzo szerokim kątem widzenia. Linia tego  ciągnika rolniczego wpływa więc nie tylko na jego wygląd i estetykę, ale również na komfort pracy na co dzień.

Co nowego zaprezentowano w ciągniku New Holland T4.75S?

Ciągnik New Holland T4.75S to maszyna przeznaczona do gospodarstw hodowlanych. Jednocześnie ze względu na ilość zastosowań równie dobrze sprawdzi się jak

REKLAMA

ARiMR: Trwa nabór wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Redakcja 25 maja 2023 chat-icon1

Bieżący roku przyniósł zmiany w sposobie rozliczania dopłat, bowiem wprowadzono odrębne stawki dla ekologicznych sadzonek i ziarna. O dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, którzy znajdują się w ewidencji producentów lub gospodarstw.

Środki przyznawane są do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych następującymi gatunkami roślin uprawnych:
- zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna, orkisz), pszenżyto, żyto;
- rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
- ziemniak.

Dopłatami nie objęto upraw przeznaczonych na przedplon lub poplon, a w 2022 roku rolnicy złożyli ok. 65 tys. wniosków o dopłaty do materiału siewnego. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Czytaj dalej

REKLAMA