REKLAMA

Złodzieje części do maszyn rolniczych ujęci na gorącym uczynku

Kilka osób, w tym były pracownik okradali z części do maszyn rolniczych jedną z podrzeszowskich firm. Zostali dosłownie złapani za rękę podczas kradzieży.

fot. KMP Rzeszów
23 maja 2023 chat-icon1

REKLAMA

Do funkcjonariuszy wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wpłynęła informacja o kradzieżach części do maszyn rolniczych z jednej z firm położonych nieopodal Rzeszowa. Policjanci zorganizowali zasadzkę, a obserwując wskazane miejsce na zapleczu firmy zauważyli dwie osoby przenoszące energicznie jakieś przedmioty.

- Po pewnym czasie w to miejsce podjechał samochód. Funkcjonariusze z odległości obserwowali całe zdarzenia. Gdy pojazd zaczął odjeżdżać, postanowili go zatrzymać. W fiacie stilo, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, ujawnili agregat prądotwórczy, 4 przekładnie kątowe oraz 4 wałki WOM – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

W zatrzymanym samochodzie razem z mężczyzną przebywała jego znajoma – zatrzymano ich i przewieziono na komendę a rano następnego dnia wstępnie przesłuchano. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zajęli się kompletowaniem materiału dowodowego, wykluczyli udział 24-letniej mieszkanki powiatu rzeszowskiego w przestępczym procederze. Kobietę przesłuchano w charakterze świadka, a po czynnościach zwolniono. Na komisariat wpłynęło też oficjalne zawiadomienie o kradzieży mienia złożone przez przedstawiciela pokrzywdzonej firmy.

Mężczyzna zatrzymany na gorącym uczynku przyznał się do kradzieży mienia. Opowiedział też, w jakich okolicznościach do tego doszło oraz kto oprócz niego brał w tym udział. Dzięki tym zeznaniom policjanci zatrzymali drugiego sprawcę, którym okazał się były pracownik okradzionej firmy, jednak 30-letni mężczyzna nie przyznał się do kradzieży i odmówił złożenia wyjaśnień. Mimo tego obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży mienia w postaci części do maszyn rolniczych, wartości ponad 10 tys. złotych.

Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, a prokurator zdecyduje teraz o dalszym losie 24 i 30-latka. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) Źródło: KMP Rzeszów


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


dawid 26 maja 2023

co za ludzie zeby robic gdzies i potem okradac....

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

Grypa ptaków – pierwszy przypadek wirusa w historii brazylijskiego drobiarstwa

Super Visor 21 maja 2023 chat-icon2

Agencja Reuters donosie, że wirus grypy ptaków u dzikiego ptactwa został potwierdzony przez władze Brazylii, największego na świecie eksportera drobiu. Jest to pierwsze takie zdarzenie w historii brazylijskiego drobiarstwa.

O wykryciu wysoce zjadliwego wirusa podtypu H5N1 u dwóch ptaków morskich na wybrzeżu południowo-wschodniego stanu Espirito Santo poinformowało brazylijskie Ministerstwo Rolnictwa.

Sprawa jest na tyle poważna, że odniósł się do niej Rząd Brazylii, który oczekuje, że kraj ten nadal będzie mieć status wolnego od HPAI, bowiem przypadki u dzikiego ptactwa „nie powinny skutkować wprowadzeniem zakazu importu brazylijskich produktów drobiowych zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH)”. Status Brazylii „jako kraju wolnego od HPAI” nie został naruszony ponieważ zakażenie HPAI nie dotyczy stad drobiu. 

Ameryka Południowa zmaga się z wirusem grypy ptaków już od końca 2022 roku, ale branża drobiarska skoncentrował

REKLAMA

Dane ok. 3 tysięcy użytkowników systemu ARiMR trafiły do sieci

Redakcja 1 czerwca 2023 chat-icon1

Zagrożeniem są objęte dane związane z dostępem do konta użytkownika ARiMR ale również wszelkie inne związane między innymi z kontami bankowymi.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa alarmuje w komunikacie prasowym, że pracujący tam eksperci odkryli, że ok. 3 tys. haseł użytkowników naszych systemów informatycznych jest ogólnie dostępnych w sieci.

- Stało się tak z powodu zapewne nieświadomego zainstalowania przez użytkowników na ich prywatnych komputerach niebezpiecznego wirusa, który przejął informacje o danych znajdujących się na tym sprzęcie, nie tylko związanych z komunikacją z Agencją, ale np. z bankami – informuje ARiMR.

W związku z zaistniałą sytuacją systemy agencyjne wymuszą na zidentyfikowanych przez ARiMR użytkownikach zmianę haseł, tzn., że ci użytkownicy nie będą mogli zalogować się do systemów bez zmiany hasła, która nastąpi od razu przy pierwszej próbie zalogowania się. 

Informacja zostanie wysłana przez Agencję wiado

REKLAMA