REKLAMA

Złodzieje części do maszyn rolniczych ujęci na gorącym uczynku

Super Visor
23.05.2023
chat-icon 1

Kilka osób, w tym były pracownik okradali z części do maszyn rolniczych jedną z podrzeszowskich firm. Zostali dosłownie złapani za rękę podczas kradzieży.

fot. KMP Rzeszów
REKLAMA

Do funkcjonariuszy wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wpłynęła informacja o kradzieżach części do maszyn rolniczych z jednej z firm położonych nieopodal Rzeszowa. Policjanci zorganizowali zasadzkę, a obserwując wskazane miejsce na zapleczu firmy zauważyli dwie osoby przenoszące energicznie jakieś przedmioty.

- Po pewnym czasie w to miejsce podjechał samochód. Funkcjonariusze z odległości obserwowali całe zdarzenia. Gdy pojazd zaczął odjeżdżać, postanowili go zatrzymać. W fiacie stilo, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, ujawnili agregat prądotwórczy, 4 przekładnie kątowe oraz 4 wałki WOM – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

W zatrzymanym samochodzie razem z mężczyzną przebywała jego znajoma – zatrzymano ich i przewieziono na komendę a rano następnego dnia wstępnie przesłuchano. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zajęli się kompletowaniem materiału dowodowego, wykluczyli udział 24-letniej mieszkanki powiatu rzeszowskiego w przestępczym procederze. Kobietę przesłuchano w charakterze świadka, a po czynnościach zwolniono. Na komisariat wpłynęło też oficjalne zawiadomienie o kradzieży mienia złożone przez przedstawiciela pokrzywdzonej firmy.

Mężczyzna zatrzymany na gorącym uczynku przyznał się do kradzieży mienia. Opowiedział też, w jakich okolicznościach do tego doszło oraz kto oprócz niego brał w tym udział. Dzięki tym zeznaniom policjanci zatrzymali drugiego sprawcę, którym okazał się były pracownik okradzionej firmy, jednak 30-letni mężczyzna nie przyznał się do kradzieży i odmówił złożenia wyjaśnień. Mimo tego obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży mienia w postaci części do maszyn rolniczych, wartości ponad 10 tys. złotych.

Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, a prokurator zdecyduje teraz o dalszym losie 24 i 30-latka. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) Źródło: KMP Rzeszów

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


dawid 26.05.2023

co za ludzie zeby robic gdzies i potem okradac....

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA