REKLAMA

Zwarcie w starym Ursusie przyczyną pożaru – zginęło 65 sztuk bydła

Redakcja
26.12.2023
Lubię to
Lubię to
2
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
2
Szok
Szok
0
Zły
Zły
1
chat-icon 0

Ogromne straty szacowane wstępnie na 2,5 miliona złotych i śmierć 65 sztuk bydła to skutki pożaru, który powstał w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej leciwego ciągnika rolniczego marki Ursus.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce 20 grudnia 2023 roku około godziny pierwszej w nocy. Chwilę później zgłoszenie o pożarze obory w miejscowości Bielice (województwo kujawsko-pomorskie, powiat mogileński, gmina Mogilno) wpłynęło do dyżurnego jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie. Do pożaru zadysponowanych zostało 10 zastępów gaśniczych oraz kilka pojazdów specjalistycznych.

Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa budynki inwentarskie połączone ze sobą łącznikiem. Jeden z budynków był już objęty w dużej części ogniem. Wewnątrz znajdowało się około siedemdziesięciu sztuk bydła leżącego na posadzce, oraz płonący paszo-wóz i trzy ciągniki rolnicze. Również w drugim budynku nie objętym pożarem znajdowało się około 75 sztuk bydła.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, po czym rozpoczęli akcję gaśniczą, przeprowadzono też poszukiwanie osób poszkodowanych. W trakcie działań gaśniczych udało się ewakuować z pożaru dwie żywe sztuki bydła. W całym obiekcie odłączono prąd, a budynki sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia występowania zarzewi ognia. Strażacy działali przy pożarze osiem godzin, a straty zostały oszacowane na około 2,5 miliona złotych.

Na miejscu zdarzenia policjanci z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzili szereg czynności, które mają pomóc ustalić przyczyny pożaru. Wstępnie wykluczony został udział osób trzecich. W ustaleniu źródła pożaru pomogły nagrania z kamer monitoringu, dzięki którym policjanci ustalili, że pożar nastąpił wskutek zwarcia instalacji elektrycznej ciągnika rolniczego marki Ursus, który stał w budynku. 

Obecnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mogilnie jest prowadzone postępowanie w tej sprawie.

(rpf) Źródło: KPP Mogilno, KP PSP Mogilno

Lubię to
Lubię to
2
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
2
Szok
Szok
0
Zły
Zły
1
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA