logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
reklama

Zakończyła się Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Napisał  Maj 08, 2017

7 maja zakończyła się 28. Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu. Według organizatorów Wystawę odwiedziło blisko 25 000 osób. Kolejna edycja odbędzie się za dwa lata.

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych jest wydarzeniem łączącym zarówno profesjonalistów, jak i szeroką publiczność. Zwiedzający mają okazję przyjrzeć się okazom bydła ras mlecznych i mięsnych, koniom, trzodzie chlewnej, owcom, kozom.

Wśród zwierząt pojawiły się też króliki, szynszyle, pszczoły, ryby słodkowodne, osły, żubronie, kuce. Uwagę gości targowych przyciągnęły specjalnie przygotowane na tę okazję ringi, na których odbywała się profesjonalna ocena zwierząt. 

Pierwszego dnia ocenie zostało poddane m.in. bydło ras mlecznych i mięsnych, konie, owce, kozy, drób czy zwierzęta futerkowe. Prestiżowe nagrody i dyplomy wręczono drugiego dnia Wystawy, podczas prezentacji nagrodzonych zwierząt.

W Poznaniu, co dwa lata hodowcy, rolnicy mogą zobaczyć postępy i kierunki rozwoju branży. Tegoroczna edycja Krajowej Wystawa Zwierząt Hodowlanych, to blisko 400 wystawców z całego kraju, którzy zgromadzili się w pięciu pawilonach wystawienniczych.

To niemal 2.000 zaprezentowanych zwierząt, a także nowości produktowe i urządzenia niezbędne w nowoczesnej hodowli. To spotkanie przedstawicieli najważniejszych stowarzyszeń branżowych i związków hodowców.

KWZH była okazją do prezentacji wyposażenia stanowisk dla zwierząt, urządzeń do dojenia i wstępnej obróbki mleka, aparatury kontrolno-pomiarowej, urządzeń laboratoryjnych, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego.

Producenci i dystrybutorzy zaprezentowali również pasze i dodatki paszowe, maszyny i urządzenia do przygotowywania oraz zadawania pasz, a także technologie zadawania masy zielonej. W gronie wystawców znalazły się także firmy mające w swojej ofercie zwierzęcy materiał hodowlany.

(rzw) źródło: MRiRW

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia