1.9°C

Mnóstwo praktycznej wiedzy podczas Agro Days. Dni Hodowcy 2017 fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Mnóstwo praktycznej wiedzy podczas Agro Days. Dni Hodowcy 2017

Napisał  Paź 21, 2017

Ponad 3 tysiące osób wzięło udział w I edycji Agro Days. Dni Hodowcy 2017, która odbyła się 14 i 15 października w Warszawie.

Podczas wydarzenia odbyły się liczne warsztaty i konferencje na temat hodowli bydła, trzody i drobiu, a swoją ofertę przedstawiło 76 firm branży hodowlanej z kraju i zagranicy.

Organizatorem wydarzenia była firma De Heus, która od wielu lat angażuje się w wydarzenia wspierające rozwój polskich hodowców.

– Ogromnie cieszy nas wysoka frekwencja. Formuła naszego spotkania wyraźnie pokazała, że hodowcy szukają praktycznej wiedzy. Pod tym względem nic nie zastąpi spotkania na żywo. Mam nadzieję, że Agro Days na stale zapisze się w kalendarzu polskich hodowców, a my wszyscy spotkamy się ponownie na kolejnej edycji – powiedział Adam Zaleski, dyrektor generalny De Heus Polska.

Podczas Agro Days, każdy z hodowców mógł znaleźć coś dla siebie.

W sektorze bydła rozmawiano między innymi o praktycznych aspektach zarządzania stadem, które jest kluczem do wysokiej produkcji, a także o tym, jak opłacalnie produkować mleko z wykorzystaniem programu Margin Monitor Milk, czy o ekonomice i higienie hodowli bydła w kontekście programu ograniczenia antybiotyków. 

Pojawiła się także strefa warsztatowa, gdzie uczestnicy mogli zasięgnąć praktycznych porad dotyczących prawidłowej budowy i wyposażenia obory, a także uzyskać niezbędną wiedzę na temat precyzyjnego żywienia, czy higieny i profilaktyki chorób.

W sektorze drobiu poruszono tematy związane z przyszłością drobiarstwa w Polsce i na świecie oraz o finansowaniu branży drobiarskiej w kontekście zagrożenia ptasią grypą.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścieżkę edukacyjną odpowiedzialnego hodowcy w strefie warsztatowej, gdzie można było poznać tajniki związane z przygotowaniem obiektu do wstawienia, żywieniem, weterynarią, nioskami reprodukcyjnymi, genetyką, innowacjami w zarządzaniu fermą, budownictwem i wyposażeniem obiektów, integracją, ubojnią oraz certyfikatami jakości.

W strefie trzody chlewnej rozmawiano o genetyce, jako kluczowym czynniku efektywnej produkcji świń, inwestycjach, zwiększaniu produkcyjności loch, czy płynnym żywieniu.

W strefie warsztatowej, tematem przewodnim był system kubkowy i dokarmianie prosiąt. Zaprezentowano także kojce porodowe i instalacje do płynnego żywienia świń oraz zasady bioasekuracji w praktyce, dzięki specjalnie przygotowanej na wydarzenie instalacji.

(rzw) Krzysztof Przepióra, źródło: De Heus

reklama