6.4°C

Bill Gates inwestuje w branżę rolniczą i zamierza wyhodować „super krowy” fot. ⓒ zenstock – Fotolia.com

Bill Gates inwestuje w branżę rolniczą i zamierza wyhodować „super krowy”

Napisał  Lut 08, 2018

Twórca Microsoftu, Bill Gates dokonał inwestycji w sektor rolniczy w celu stworzenia idealnej krowy.

W przeszłości miliarder planował między innymi stworzenie inteligentnego miasta na pustyni w Arizonie, a teraz jego celem stało się wyhodowanie genetycznie zmodyfikowanego bydła, które byłoby bardziej odporne na warunki atmosferyczne i produkowałoby więcej mleka w znacznie wyższych temperaturach.

Dzięki temu zwierzęta, mogłoby być hodowane również w wyjątkowo gorących i suchych częściach świata, co przyczyniłoby się do eliminacji głodu na świecie.

O tym, że plany Gatesa są naprawdę poważne świadczy fakt, że na konto instytutu naukowego z siedzibą w Edynburgu dotarła już wpłata przekazana przez miliardera w wysokości 40 milionów dolarów, która zostanie przeznaczona na badania naukowe w celu stworzenia idealnego zwierzęcia.

Teoretycznie rzecz biorąc plany amerykańskiego biznesmena powinny nieść ze sobą pozytywne skutki. Wielu naukowców uważa jednak inaczej. Ich zdaniem „super krowy” Gatesa mogą przyczynić się zwiększonej emisji metanu i w ich mniemaniu korzystniejsze byłby badania nad bardziej wytrzymałymi gatunkami roślin niż zwierząt.

(rzw) Krzysztof Przepióra, Gates Notes

reklama