Wydrukuj tę stronę
Wciąż dużo dzików z ASF w warmińsko-mazurskim fot. Adobe Stock

Wciąż dużo dzików z ASF w warmińsko-mazurskim

Napisał  Lis 05, 2019

Tylko w okresie od 21 do 27 października br. odnotowano 51 nowych przypadków ASF u dzików na terenie Polski. Z tego aż 36 przypadków w województwie warmińsko-mazurskim.

Na terenie województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego oraz podlaskiego w okresie od 21 do 27 października odnotowano łącznie 51 nowych przypadków AFS u dzików. W samym tylko województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono 36 przypadków w liczbie 39 padłych bądź odstrzelonych dzików.

Przypadki zarażonych zwierząt w tym województwie wystąpiły na terenie 12 powiatów: w oleckim, kętrzyńskim, bartoszyckim, mrągowskim, piskim, ostródzkim, elbląskim, ełckim, giżyckim, braniewskim, olsztyńskim, lidzbarskim.

Na Lubelszczyźnie w danym okresie potwierdzonych zostało 9 przypadków w łącznej liczbie 17 dzików na terenie 4 powiatów, tj. chełmskiego, ryckiego, zamojskiego i włodawskiego.

Przypadki ASF odnotowano również w województwie mazowieckim i podlaskim. Na Mazowszu było to w sumie 5 przypadków w powiatach garwolińskim i kozienickim, na Podlasiu 1 przypadek – odstrzelony dzik znajdował się w powiecie bielskim.

(rpf) jp / Źródło: GIW