7,3°C

reklama
1/2

Będzie pomoc dla hodowców bydła opasowego?

Napisał  Lut 19, 2021

Aktualnie wsparcie jest przewidziane dla produkcji młodego bydła opasowego i ograniczone do liczby od 3 do 20 sztuk. Natomiast nie jest jeszcze znana wysokość tej pomocy.

Będzie wsparcie dochodów rolnika w związku z produkcją młodego bydła opasowego. Dopłata będzie jednak ograniczona do 20 sztuk. Warunkiem kwalifikowalności jest obsada pomiędzy 0,5-1,5 DJP/ha UR oraz posiadanie minimum 3 sztuk.

Znasz się na rolnictwie?
>> Sprawdź swoją wiedzę w quizie!

Nie znany jest jeszcze poziom tego wsparcia. Izby rolnicze zgłaszały uwagi, aby dopłata obowiązywała już od 1 sztuki i zaproponowały również odejście od kryterium obsady i zastąpienie go kryterium planu nawożenia.

Dodatkowo wsparcie dla bydła opasowego przewidziano w ekoschemacie „Dobrostan zwierząt”. Jest to roczna płatność przyznawana już obecnie w ramach obowiązującego PROW-u.

Należy jeszcze wspomnieć, że producenci bydła opasowego mogą liczyć na wsparcie w ramach działania dla grup producentów rolnych oraz wspierania przetwórstwa i RHD. Dotowana będzie również budowa budynków inwentarskich, w tym właśnie związanych z produkcją bydła opasowego.

(rpf) jp / Źródło: WIR

Udostępnij:

1 komentarz

  • hodowca
    Link do komentarza hodowca niedziela, 21 luty 2021 21:45

    Niech już nie dają tych pomococych programow tylko niech pozwolą nam nromalie życ ... !!

Skomentuj

reklama
reklama