Podkarpacie: Kolejne trzy ogniska ASF w powiecie mieleckim

Napisał  Sie 23, 2021

ASF pustoszy kolejne gospodarstwa w województwie podkarpackim. Główny lekarz weterynarii poinformował właśnie o trzech nowych ogniskach. Dwa z nich to ogniska wtórne, jedno – pierwotne.

Główny lekarz weterynarii poinformował o trzech nowych ogniskach ASF w województwie podkarpackim. Wszystkie zostały stwierdzone w powiecie mieleckim. Łącznie, od początku 2021 r., w Polsce odnotowano 58 ognisk tej choroby w stadach świń.

Trzy nowe, potwierdzone ogniska ASF, stwierdzono:
- w gospodarstwie, w którym utrzymywano 448 świń (35 loch, 166 tuczników, 92 prosiąt, 154 warchlaków, 1 knur), położonym w miejscowości Kawęczyn, w gminie Wadowice Górne (ognisko wtórne);
- w gospodarstwie utrzymującym 23 świnie (3 lochy, 20 tuczników), położonym w miejscowości Trzciana, w gminie Czermin (ognisko wtórne);
- w gospodarstwie, w którym utrzymywano 77 świń (7 loch, 36 tuczników, 25 prosiąt, 9 warchlaków), położonym w miejscowości Ziempniów, w gminie Czermin (ognisko pierwotne).Wszystkie trzy gospodarstwa położone są na obszarze objętym ograniczeniami III wymienionym w załączniku do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (RWK) 2021/605.

(rzw) jp / Źródło: GIW

Udostępnij:

Skomentuj