fbpx
Jakie produkty dla bydła mogą ci się przydać? fot. Materiały prasowe / Adobe Stock

Jakie produkty dla bydła mogą ci się przydać?

Napisał  Mar 30, 2022

Profesjonalna hodowla bydła wymaga wielkiej dbałości o zwierzęta, które się w niej znajdują. Wizyty u weterynarza i dobre warunki hodowli to jednak nie wszystko. Równie ważne jest to, aby samodzielnie dobrać odpowiednie preparaty, które wspomogą zwierzęta. Popatrzmy, które z nich mogą okazać się przydatne.

Produkty dla bydła dla wszystkich grup zwierząt

Każde zwierzę wymaga stosowania preparatów, które będą do niego odpowiednio dostosowane. Dla młodych organizmów będą to przede wszystkim preparaty, które wspomagają rozwój najmłodszych zwierząt, uzupełniając ich dietę w niezbędne składniki. Z kolei w przypadku osobników dorosłych ważna jest kompleksowa dbałość o ich zdrowie.

Nic więc dziwnego, że w sklepie Pet Centrum znaleźć można wiele różnorodnych środków, dostosowanych do wieku i potrzeb konkretnych osobników. Sprawdź ofertę pod adresem https://petcentrum.pl/kategoria-produktu/bydlo/, aby przekonać się, że będziesz mógł tam znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Pielęgnacja skóry i higiena

Utrzymanie odpowiedniej higieny zwierząt, a także dbałość o stan ich skóry to podstawowe zadania każdego hodowcy. Często to właśnie one gwarantują utrzymanie dobrego stanu zdrowia przez długi czas, ponieważ ograniczają szansę na wystąpienie wtórnych zakażeń.

W związku z tym każda partia skóry zwierząt, która pozbawiona jest owłosienia, powinna zostać odpowiednio zabezpieczona. Służyć może do tego Alumi-Spray, który pokrywa skórę zwierzęcia cienką, oddychającą i bardzo elastyczną powłoką. Jest niezbędna do ochrony skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a jednocześnie nie sprawia zwierzęciu żadnych trudności ze względu na elastyczność.

Równie przydatny może być Alta-Derm, czyli żel pielęgnacyjny z efektem chłodzącym i ściągającym. Jest pomocny w pielęgnacji skóry, stawów i mięśni.

Ochrona przewodu pokarmowego

Na szczególną uwagę zasługuje sobie przewód pokarmowy naszych zwierząt hodowlanych. Jakiekolwiek nieprawidłowości w układzie pokarmowym mogą prowadzić do poważnych schorzeń, ale też będą nieprzyjemnie utrudniać codzienne funkcjonowanie zwierzętom.

Wśród popularnie występujących problemów znajdują się między innymi kolki u koni, spowodowane zaleganiem piasku w przewodzie pokarmowym. Ze względu na to, iż piasek ten nie może zostać w pełni samodzielnie wydalony, zwierzęta wymagają wspomagania w postaci specjalistycznego preparatu, jakim jest Over Pet Pectosyllium, wyłapujący wszelkie zanieczyszczenia z przewodu pokarmowego.

Dla cieląt

Kolejną bardzo ważną grupę środków stanowią preparaty dedykowane cielętom, które pomagają im w prawidłowym rozwoju. Mogą zapobiegać chorobom układu pokarmowego, ale też stabilizować gospodarkę mineralną i kwasowo-zasadową młodych organizmów. Właśnie takim preparatem jest Hydroceum, czyli elektrolit, który jest szczególnie zalecany w sytuacjach zagrożenia, takich jak przebyte choroby i biegunki. Pomaga on przywrócić równowagę w organizmie.

(rzw) artykuł partnera

Udostępnij: