fbpx
Super Visor

Super Visor

Podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok mija 31 maja br. Ponad 1 mln rolników przekazało dotychczas wnioski do Agencji. Dokumenty od 2022 roku można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 7 lutego 2022 roku tuż przed godziną 10:00 przy drodze żwirowej łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka (województwo podlaskie, powiat siemiatycki, gmina Nurzec Stacja).

Spełniamy postulaty rolników o rozrzedzenie populacji dzików w celu skuteczniejszego zwalczania wirusa ASF – informuje Polski Związek Łowiecki i zapowiada akcję zintensyfikowania odstrzału i poszukiwań martwych dzików począwszy od 1 listopada 2021 r. Oby nowa strategia okazała się kolejnym krokiem do realizacji tych postulatów, a nie tylko wizerunkowym w kontekście zarzutów kierowanych w kierunku myśliwych.

Ukraińskie władze potwierdziły wystąpienie wirusa grypy ptaków na terenie wsi Velikoserbulovka w obwodzie Mykolaiv na południu kraju. Poinformowano, że w „obszarach ryzyka” nie znajdują się fermy drobiu.

Z dniem 28 września 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie operacji typu "Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej". Kto może ubiegać się o pomoc?

KRUS ustaliła wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w IV kwartale 2021 r.

W sierpniowym podsumowaniu ilości zarejestrowanych nowych przyczep rolniczych, po raz pierwszy od początku 2021 r. odnotowany został spadek. Jednak w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku, bilans wychodzi na plus o ponad 28 procent.

W październiku w Zakopanem po raz 24 odbędzie się Sympozjum Drobiarskie – poinformował organizator. Wydarzenie skierowane jest głównie do producentów jaj.