REKLAMA

Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski nowym wiceministrem rolnictwa

Redakcja - Prawo i Finanse
15.11.2021
chat-icon 0

Wicepremier Henryk Kowalczyk wręcza nominację ministerialną posłowi Norbertowi Kaczmarczykowi

Norbert Jakub Kaczmarczyk jest posłem Solidarnej Polski, zasiada w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstworolne.

fot. MRiRW
REKLAMA
Wicepremier Henryk Kowalczyk wręcza nominację ministerialną posłowi Norbertowi Kaczmarczykowi[/caption]

Norbert Jakub Kaczmarczyk jest posłem Solidarnej Polski, zasiada w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstwo rolne.

Akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych, został wręczony 10 listopada 2021 roku przez wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

- To duży zaszczyt i odpowiedzialność. W przeszłości udowadniałem, że wspólna praca, wspólne cele przynoszą konkretne efekty. Jako czynny rolnik chcę służyć rolnikom i społeczności wiejskiej oraz mocno pracować na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa. Dziękuję za zaufanie Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Premierowi Henrykowi Kowalczykowi oraz Ministrowi Sprawiedliwości Prokuratorowi Generalnemu Zbigniewowi Ziobro – powiedział tuż po nominacji Norbert Kaczmarczyk.

Nowy wiceminister w minionych wyborach parlamentarnych został wybrany posłem w okręgu tarnowskim już po raz drugi, a Zjednoczona Prawica zdobyła w tym okręgu dodatkowy mandat. Kaczmarczyk ponownie został także członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi - tym samym może się on pochwalić już 6-letnim stażem pracy w tym kluczowym dla resortu rolnictwa organie.

W działalności publicznej zajmuje się głównie sprawami związanymi z rolnictwem.

(rpf) Paweł Pąk

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA