13,2°C

reklama

Aktualności

  1. dopłaty / dotacje / kredyty / ubezpieczenia
Najnowsze notowania z rynku zbóż, bydła, trzody chlewnej, mleka oraz warzyw i owoców. Sprawdź, jak kształtują się obecnie ceny skupu.
Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 47-letni mieszkaniec gminy Rozogi z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak podała policja, właściciel 9 sztuk bydła utrzymywał je bez odpowiedniej ilości i jakości pokarmu oraz wody.
Najnowsze notowania z rynku zbóż, bydła, trzody chlewnej, mleka oraz warzyw i owoców. Sprawdź, jak kształtują się obecnie ceny skupu.
W dniu 2 lipca 2021 r. Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty na VIII posiedzeniu KRIR, które odbyło się 24 czerwca 2021 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi G. Pudy w sprawie rozwiązania problemu zagospodarowania mięsa ze zwierząt „niepełnowartościowych”.
W czerwcu i lipcu pracownicy Wojewódzkich Inspektoratów Weterynarii przeprowadzą kontrole w wybranych zakładach prowadzących ubój bydła i świń. Kontrole mają na celu sprawdzenie przestrzegania wymagań dobrostanowych.
Odchów cieląt to inwestycja w przyszłość. Prawidłowo przeprowadzony wpływa korzystanie na cechy użytkowe i funkcjonalne krów. Wielu doradców zaleca skrócony system odchowu cieląt. Co należy o nim wiedzieć i jak go dobrze przeprowadzić?
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zabrała głos w sprawie możliwości zmiany typu użytkowego bydła w systemie IRZ. Wielu rolników zgłasza bowiem problem polegający na braku możliwości uwzględnienia zgłoszonych przez nich oświadczeń kierunków użytkowania bydła w sytuacji, kiedy sztuka została zarejestrowana w systemie IRZ z typem użytkowania „mięsny” na „mleczny”.
Prawidłowy odchów cieląt ras mlecznych jest istotnym elementem wpływającym na opłacalność chowu bydła mlecznego i produkcję mleka. W zależności od tego, jak żywimy i utrzymujemy cielę w pierwszych tygodniach po urodzeniu, taka będzie wydajność mleczna przyszłej krowy.
Do zwierząt urodzonych, bądź przemieszczonych do danej siedziby stada po 15 maja, w tym roku nie będzie już można ubiegać się o przyznanie płatności.
Z nie lada wyzwaniem musieli zmierzyć się strażacy z Konina w Wielkopolsce. Dwa byki o wadze ponad 600 kg każdy, wpadły do zbiornika z gnojowicą po tym, jak w oborze zarwała się pod nimi podłoga.

RSS Module