fbpx
Hodowla bydła jest zadaniem wymagającym — musi zapewniać zwierzętom optymalne warunki życia i w zależności od przeznaczenia zwiększać ich masę ciała i/lub poprawiać ich efektywność, np. w produkcji mleka. Przez to wybór paszy jest bardzo ważny, dlatego w niniejszym wpisie podpowiemy, jakie pasze dla bydła są stosowane najczęściej, a także jakie mają wady oraz zalety.
Mleko jest jednym z podstawowych elementów wchodzących w skład diety człowieka. Często powtarzany slogan “Pij mleko, będziesz wielki” na stałe zapadł w pamięć wielu osobom. Chociaż najczęściej picie mleka poleca się szczególnie dzieciom, to również dorośli mogą bez przeszkód korzystać z jego dobroczynnego działania.
 Działanie „Dobrostan zwierząt” będzie kontynuowane w Planie Strategicznym 2023-2027 i rozszerzane o kolejne grupy zwierząt – zadeklarował minister rolnictwa Grzegorz Puda. Wsparcie w ramach programu przewidziane jest dla kur niosek, kurcząt brojlerów, indyków, opasów, koni i kóz.
W dramatycznej akcji gaszenia pożaru w gospodarstwie brało udział 13 zastępów straży. W budynku gospodarczym, który spłonął znajdowały się zwierzęta hodowlane i sprzęt rolniczy. Strażacy nie mieli szans na dotarcie do zwierząt.
Najnowsze notowania z rynku zbóż, bydła, trzody chlewnej, mleka oraz warzyw i owoców. Sprawdź, jak kształtują się obecnie ceny skupu.
Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 47-letni mieszkaniec gminy Rozogi z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak podała policja, właściciel 9 sztuk bydła utrzymywał je bez odpowiedniej ilości i jakości pokarmu oraz wody.
Najnowsze notowania z rynku zbóż, bydła, trzody chlewnej, mleka oraz warzyw i owoców. Sprawdź, jak kształtują się obecnie ceny skupu.
W dniu 2 lipca 2021 r. Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty na VIII posiedzeniu KRIR, które odbyło się 24 czerwca 2021 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi G. Pudy w sprawie rozwiązania problemu zagospodarowania mięsa ze zwierząt „niepełnowartościowych”.
W czerwcu i lipcu pracownicy Wojewódzkich Inspektoratów Weterynarii przeprowadzą kontrole w wybranych zakładach prowadzących ubój bydła i świń. Kontrole mają na celu sprawdzenie przestrzegania wymagań dobrostanowych.
Odchów cieląt to inwestycja w przyszłość. Prawidłowo przeprowadzony wpływa korzystanie na cechy użytkowe i funkcjonalne krów. Wielu doradców zaleca skrócony system odchowu cieląt. Co należy o nim wiedzieć i jak go dobrze przeprowadzić?