fbpx

Bydło - informacje o hodowli - Okiem Rolnika

Profesjonalna hodowla bydła wymaga wielkiej dbałości o zwierzęta, które się w niej znajdują. Wizyty u weterynarza i dobre warunki hodowli to jednak nie wszystko. Równie ważne jest to, aby samodzielnie dobrać odpowiednie preparaty, które wspomogą zwierzęta. Popatrzmy, które z nich mogą okazać się przydatne.
Dobrostan zwierząt to kwestia bardzo ważna dla każdego hodowcy zwierząt hodowlanych. Trzymanie zwierząt w odpwiednich warunkach, żywienie oraz zapewnienie opieki weterynaryjnej to standard. Okazuje się niestety, że nie dla każdego...
W Polsce jak i w innych krajach spotykamy zwierzęta hodowlane. Dzięki nim możemy być zaopatrzeni w wełnę, mleko, ser oraz inne produkty. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje krowa, koza, owca oraz od czego zależy ich cena. Przedstawimy również koszt utrzymania tych zwierząt. / materiał promocyjny
Długość życia krów jest tematem, który zastanawia wielu z nas. Lata życia w dużej mierze zależą od przeznaczenia i gatunku. Istnieją różnice pomiędzy długością życia krów mięsnych a mlecznych. Jest to związane z ich wykorzystaniem wynikającym z przeznaczenia. Co więcej, w dalszej części artykułu dowiemy się więcej i poznamy odpowiedź na pytanie - ile żyje krowa?
Obecna sytuacja panująca na świecie skutkuje podwyżkami cen praktycznie w każdej branży. Jest to niełatwy okres, dlatego przez pewien czas można było odnotować gwałtownie wzrastające ceny bydła mięsnego.
Banany, jabłka, ziemniaki i bakłażany musiały zastąpić pasze w żywieniu zwierząt w Iranie, gdzie zabrakło pasz dla bydła i owiec – informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz (KIPDiP).
Hodowla bydła jest zadaniem wymagającym — musi zapewniać zwierzętom optymalne warunki życia i w zależności od przeznaczenia zwiększać ich masę ciała i/lub poprawiać ich efektywność, np. w produkcji mleka. Przez to wybór paszy jest bardzo ważny, dlatego w niniejszym wpisie podpowiemy, jakie pasze dla bydła są stosowane najczęściej, a także jakie mają wady oraz zalety.
Mleko jest jednym z podstawowych elementów wchodzących w skład diety człowieka. Często powtarzany slogan “Pij mleko, będziesz wielki” na stałe zapadł w pamięć wielu osobom. Chociaż najczęściej picie mleka poleca się szczególnie dzieciom, to również dorośli mogą bez przeszkód korzystać z jego dobroczynnego działania.
 Działanie „Dobrostan zwierząt” będzie kontynuowane w Planie Strategicznym 2023-2027 i rozszerzane o kolejne grupy zwierząt – zadeklarował minister rolnictwa Grzegorz Puda. Wsparcie w ramach programu przewidziane jest dla kur niosek, kurcząt brojlerów, indyków, opasów, koni i kóz.
W dramatycznej akcji gaszenia pożaru w gospodarstwie brało udział 13 zastępów straży. W budynku gospodarczym, który spłonął znajdowały się zwierzęta hodowlane i sprzęt rolniczy. Strażacy nie mieli szans na dotarcie do zwierząt.

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.