fbpx

Bydło - informacje o hodowli - Okiem Rolnika

Nowy typ pomocy w ramach PROW może być przyznany hodowcom drobiu, bydła i świń, mających zarejestrowaną działalność produkcyjną. Dodatkowo muszą oni posiadać prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów tych zwierząt.
Gdy na miejsce zgłoszenia dotarli policjanci, ich oczom ukazał się przerażający widok, wewnątrz budynku znajdowały się trzy padłe sztuki bydła, w stanie znacznego rozkładu oraz pięć żywych, pozostawionych bez dostępu do wody i odpowiedniej ilości pożywienia.
Właściciele bydła są zobowiązani do zarejestrowania zwierząt w ARiMR. Oczywiście istnieją różne sposoby na wypełnienie tego obowiązku. Jeśli chcesz je poznać, zapraszamy do naszego artykułu. Umieściliśmy w nim dokładne informacje, jak zarejestrować bydło.
Tragiczna sytuacja bydła trzymanego w jednym z gospodarstw w miejscowości Kwik (województwo warmińsko-mazurskie, powiat piski, gmina Pisz) spowodowana wyłącznie z winy człowieka stawia pod znakiem zapytania nasze człowieczeństwo, które my sami uważamy za szczyt rozwoju wśród wszystkich gatunków żyjących na Ziemi.
Gdy na miejsce zdarzenia dotarły pierwsze zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Łążka i Osi, okazało się, że pod zawalonym zadaszeniem znajduje się bydło, które nie jest w stanie samodzielnie wydostać się z potrzasku.
W okolicach rzek bardzo często normą jest wypasanie bydła wzdłuż brzegu, niestety bywa, że zwierzęta wpadną do rzeki i nie potrafią samodzielnie wrócić do reszty stada.
Hodowla krów ma znaczący wpływ na gospodarkę żywnościową i eksportową w Polsce. Krowy to niezwykle mądre stworzenia, a ich znaczenie dla ludzkości bywa często niedocenione i zapominane. Kilka miesięcy temu do mediów społecznościowych, a także telewizji państwowych dotarła ciekawa informacja z Bangladeszu. Na świat przyszła najmniejsza krowa świata.
Zwierzęta uciekły z jednego z gospodarstw hodowlanych na terenie gminy Lubichowo (województwo pomorskie, powiat stargardzki). Burmistrz gminy ostrzegł okolicznych mieszkańców przed ewentualnym zagrożeniem ze strony zbiegłych byków.
W jednym z gospodarstw prowadzących hodowlę bydła w miejscowości Machcin (województwo wielkopolskie, powiat kościański, gmina Śmigiel), 21 krów uciekło do pobliskiego lasu.
Profesjonalna hodowla bydła wymaga wielkiej dbałości o zwierzęta, które się w niej znajdują. Wizyty u weterynarza i dobre warunki hodowli to jednak nie wszystko. Równie ważne jest to, aby samodzielnie dobrać odpowiednie preparaty, które wspomogą zwierzęta. Popatrzmy, które z nich mogą okazać się przydatne.