13,2°C

reklama
Zakończyło się coroczne święto konia arabskiego. Zamknęła je Letnia Aukcja Koni Arabskich Summer Sale, na którą wystawiono 19 koni – 16 klaczy i trzy ogiery. Wszystkie konie z tej aukcji sprzedano. Za 19 koni uzyskano kwotę 254 tys. euro.
Klacz IFEDA otrzymała tytuł Superczempionki podczas odbywających się w Kętrzynie ogólnopolskich młodzieżowych czempionatów.
Zakażenia wywołane herpeswirusem koni typu 1 (EHV-1) nie są jednostką chorobową podlegającą obowiązkowi zwalczania ani też rejestracji. Inspekcja Weterynaryjna w związku z tym nie ma podstaw prawnych do podejmowania jakichkolwiek czynności urzędowych związanych z występowaniem takich zakażeń.
Podstawowym celem niniejszego opracowania jest opracowanie spójnych i racjonalnych zasad dalszego prowadzenia hodowli koni w Naszym Kraju, ale przy uwzględnieniu głównych przyczyn jej aktualnego stanu, traktowanego jako wyjściowa baza do realizacji wytyczonych zadań organizacyjno-hodowlanych.
Rozpoczynają się prace nad planem rozwoju hodowli koni w Polsce oraz stworzeniem kompleksowego raportu o stanie hodowli wszystkich ras koni w naszym kraju.
W minioną środę strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego ratowali klacz, która utknęła po szyję w bagnie. Trudna akcja zakończyła się sukcesem.
 Podczas tegorocznego Europejskiego Championatu Koni Arabskich, który odbywał się w ostatni weekend w Pradze rozegrano siedem championatów. W pięciu spośród nich polskie konie zdobyły 4 medale złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.
Podczas 51. aukcji Pride Of Poland klacz Perfinka została wylicytowana za 1 mln 250 tys. euro. Aukcję 9-letniej klaczy wygrał kupiec z Arabii Saudyjskiej. 
Do 15 lipca 2020 roku można zgłaszać kandydatury na członków Rady Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.
W dniach od 7 do 10 sierpnia 2020 r. na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Zwieńczą go 51. Aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale.