fbpx
Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że powiedzenie „końskie” zdrowie nie jest do końca trafione. Zwierzęta te wyglądają majestatycznie, jednak są bardzo delikatne. Choć wydaje się, że koniom do szczęścia nie potrzeba niczego poza sianem, słomą i owsem, to prawda jest zupełnie inna. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie pasze dla koni sprawdzają się najlepiej, kontynuuj czytanie naszego artykułu. Zapraszamy serdecznie!
W dramatycznej akcji gaszenia pożaru w gospodarstwie brało udział 13 zastępów straży. W budynku gospodarczym, który spłonął znajdowały się zwierzęta hodowlane i sprzęt rolniczy. Strażacy nie mieli szans na dotarcie do zwierząt.
Zakończyło się coroczne święto konia arabskiego. Zamknęła je Letnia Aukcja Koni Arabskich Summer Sale, na którą wystawiono 19 koni – 16 klaczy i trzy ogiery. Wszystkie konie z tej aukcji sprzedano. Za 19 koni uzyskano kwotę 254 tys. euro.
Klacz IFEDA otrzymała tytuł Superczempionki podczas odbywających się w Kętrzynie ogólnopolskich młodzieżowych czempionatów.
Zakażenia wywołane herpeswirusem koni typu 1 (EHV-1) nie są jednostką chorobową podlegającą obowiązkowi zwalczania ani też rejestracji. Inspekcja Weterynaryjna w związku z tym nie ma podstaw prawnych do podejmowania jakichkolwiek czynności urzędowych związanych z występowaniem takich zakażeń.
Podstawowym celem niniejszego opracowania jest opracowanie spójnych i racjonalnych zasad dalszego prowadzenia hodowli koni w Naszym Kraju, ale przy uwzględnieniu głównych przyczyn jej aktualnego stanu, traktowanego jako wyjściowa baza do realizacji wytyczonych zadań organizacyjno-hodowlanych.
Rozpoczynają się prace nad planem rozwoju hodowli koni w Polsce oraz stworzeniem kompleksowego raportu o stanie hodowli wszystkich ras koni w naszym kraju.
W minioną środę strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego ratowali klacz, która utknęła po szyję w bagnie. Trudna akcja zakończyła się sukcesem.
 Podczas tegorocznego Europejskiego Championatu Koni Arabskich, który odbywał się w ostatni weekend w Pradze rozegrano siedem championatów. W pięciu spośród nich polskie konie zdobyły 4 medale złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.
Podczas 51. aukcji Pride Of Poland klacz Perfinka została wylicytowana za 1 mln 250 tys. euro. Aukcję 9-letniej klaczy wygrał kupiec z Arabii Saudyjskiej.