REKLAMA

365 Pocket – nowa aplikacja do prowadzenia prac polowych i zarządzania gospodarstwem


Na rynku pojawiła się nowa bezpłatna aplikacja do prowadzenia dokumentacji prac polowych oraz zarządzania gospodarstwem. Jest bardzo intuicyjna, prosta w obsłudze, a jednocześnie daje rolnikom szereg możliwości, ułatwiając zarządzanie gospodarstwem. To młodsza siostra platformy 365FarmNet. Również dotychczas dostępny program 365FarmNet do dokumentowania prac zyskał nowe funkcjonalności.

fot. Renata Struzik
REKLAMA

Na rynku pojawiła się nowa bezpłatna aplikacja do prowadzenia dokumentacji prac polowych oraz zarządzania gospodarstwem. Jest bardzo intuicyjna, prosta w obsłudze, a jednocześnie daje rolnikom szereg możliwości, ułatwiając zarządzanie gospodarstwem. To młodsza siostra platformy 365FarmNet. Również dotychczas dostępny program 365FarmNet do dokumentowania prac zyskał nowe funkcjonalności.

- 365FarmNet to platforma dla każdego rolnika, niezależnie od tego, jak duże ma gospodarstwo. Pozwala ona na dokumentowanie prac wykonywanych w gospodarstwie precyzyjnie, automatycznie i mobilnie – nawet, jeśli nie mamy akurat dostępu do internetu. Dzięki programowi możemy rozwijać i modernizować gospodarstwo, zaoszczędzić czas oraz pieniądze – podkreślała Monika Cieniawska z firmy 365FarmNet podczas konferencji zorganizowanej w miejscowości Kolonowskie (woj.opolskie) 27. sierpnia br.

365FarmNet to platforma do dokumentowania, ale też zarządzania gospodarstwem. Wprowadzane do programu dane i informacje są automatycznie analizowane, dzięki czemu użytkownik ma możliwość precyzyjnie określić opłacalność swojej produkcji. A dzięki temu - wprowadzić również zmiany, które wpłyną na oszczędności w gospodarstwie, np. poprzez zmniejszenie liczby zabiegów czy ilości zużywanych środków ochrony roślin, optymalizację nawożenia, itp.

Premiera nowej aplikacji do dokumentowania prac

Platforma 365FarmNet dorobiła się właśnie młodszej siostry – aplikacji 365Pocket. Podczas konferencji zorganizowanej na koniec sierpnia odbyła się jej premiera. Uproszczona, „kieszonkowa” wersja programu do dokumentowania prac wykonywanych w gospodarstwie jest odpowiedzią na potrzeby rolników i ich sugestie.

- Rolnicy zgłaszali nam, że nie chcą wprowadzać wszystkich danych do programu, nie mają na to czasu, a często po prostu… nie chce im się tego robić. Wyszliśmy więc naprzeciw ich potrzebom i wymaganiom, stwarzając aplikację 365 Pocket. Jest to rozwiązanie, które pozwoli im bez zbędnych formalności, rozpocząć prowadzenie precyzyjnej i pełnej dokumentacji prac i wykonywanych zabiegów polowych w gospodarstwie. To bardzo uproszczona aplikacja, w której niepotrzebna jest rejestracja. I, co ważne, tylko rolnik ma dostęp do danych, które zapisuje na swoim telefonie – podkreślała Monika Kozłowska z firmy 365FarmNet.

365Pocket umożliwia bardzo szybkie i łatwe prowadzenie dokumentacji prac polowych. Można wprowadzać i prowadzić dokumentację dla wielu gospodarstw, aplikacja może być też dobrym rozwiązaniem dla usługodawców. Co ciekawe, możemy wyeksportować z niej statystyki i wybrane przez nas dane w postaci pliku CSV (Excel).

W związku z premierą nowej aplikacji, firma 365FarmNet organizuje loterię – do wygrania jest quad Polaris Ranger 570. Aby go wygrać, wystarczy pobrać aplikację 365Pocket maksymalnie do końca września br.

Coraz więcej możliwości

Jeśli jednak dla kogoś uproszczona wersja 365Pocket będzie za mało funkcjonalna, firma 365FarmNet ma do zaoferowania rolnikom rozbudowaną platformę. Podstawowa, bezpłatna wersja programu obejmuje część dokumentacyjną, karty pola, pogodę, kalendarz, czy analizę danych. Platforma dostępna jest na stronie www.365farmnet.pl, ale też ma dedykowane sobie aplikacje mobilne: 365Crop (produkcja roślinna), 365Cattle (hodowla bydła) oraz 365Active (do płatnego modułu Active Doc).

- Mamy wielu partnerów z różnych dziedzin z sektora agro, którzy oferują nam gotowe rozwiązania. Udostępniamy je w postaci dodatkowych modułów na naszej platformie 365FarmNet. Dzięki temu rolnik za pomocą naszego programu ma dostęp do różnych bardzo przydatnych funkcjonalności, z których może korzystać w zależności od zapotrzebowania. Część z nich jest bezpłatna, a część płatna – wyjaśniała Monika Cieniawska.

W przypadku płatnych modułów, istotne jest, że abonament wykupujemy na miesiąc – w każdej chwili można więc z niego zrezygnować. Dodatkowo, każdy moduł można przez 10 dni bezpłatnie testować!

Jakie dodatkowe funkcjonalności mamy do wyboru? Jak mówiła w trakcie konferencji Monika Cieniawska - jest ich naprawdę sporo (ponad 15!), a wśród nich między innymi: Planowanie płodozmianu i odmian, Magazyn, Import i export danych, Active Doc, czy Zarządzanie stadem. Są też moduły pod nazwą Claas, przy czym nie wszystkie są dedykowane tylko posiadaczom maszyn tej marki. Przykładem jest Claas Crop View - otrzymujemy w nim satelitarne obrazowanie pola, na podstawie którego możemy stworzyć mapy nawożenia.

Na platformie znajdziemy też dodatkowe moduły od innych partnerów, a wśród nich trzy nowości.

Potrójne uderzenie

O nowościach na platformie 365FarmNet opowiedział Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska, koordynator ds. rozwoju w firmie 365FarmNet w Polsce. Jedną z nich jest moduł Agropressure by Michelin. Został on opracowany w celu optymalizowania ciśnienia w oponach maszyn, wykorzystywanych do prac polowych. W końcu ugniatanie ziemi oraz tworzenie się podeszwy płużnej, to problemy, z którymi rolnicy muszą się borykać na co dzień.

- Bezpłatny moduł Agropressure ma pomóc rolnikom ograniczyć obciążanie gleby i tworzenie podeszwy płużnej. Ma on za zadanie wskazanie optymalnego ciśnienia opon w przypadku konkretnych prac, biorąc pod uwagę m.in. obciążenie maszyn, poślizg i wszelkie inne parametry pracy – podkreślał Jerzy Koronczok.

W nowym module możemy obliczyć ciśnienie zarówno przednich, jak i tylnych opon ciągnika oraz maszyn zaczepianych (szczególnie mowa tu o wozach asenizacyjnych do rozlewania gnojowicy). Uwzględnianych jest tu wiele parametrów, takich jak, m.in. prędkość jazdy, zwięzłość gleby, jej uwilgocenie czy obciążenie maszyny. Prawidłowe ciśnienie w oponach zwiększa siłę uciągu i zmniejsza ryzyko ugniatania gleby. Ponadto, może obniżyć koszty spowodowane, na przykład, zużyciem paliwa i eksploatacją opon.

Drugą z przedstawionych nowości na platformie 365FarmNet, jest Lacos – Planowanie przejazdów polowych. Biorąc pod uwagę, jak różne są kształty i powierzchnie pól oraz maszyny, jakimi się po nich poruszamy i wykonujemy zabiegi, zaplanowanie optymalnych ścieżek przejazdowych może sprawiać spore trudności. W oparciu o użyty tu algorytm, możemy jednak precyzyjnie i optymalnie wyznaczyć poszczególne linie przejazdowe. W ten sposób, program pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze, ale też bardziej zadbać o glebę, zmniejszając jej ugniatanie poprzez redukcję liczby przejazdów na polu.

Ciekawą funkcją na platformie 365FarmNet jest również nowa funkcja modułu Claas Crop View. Dzięki niej można obliczyć potencjalne strefy plonowania. Mapy opracowane zostały na podstawie danych z systemu Galileo, przedstawiają średnie indeksy wegetacyjne na przestrzeni ostatnich 4 lat. Na ich podstawie można wyznaczać ilość wysiewanego materiału siewnego, głębokość wykonywanych zabiegów agrotechnicznych czy nawożenie.

- Zależy nam na optymalizacji plonów, a nie tylko ich maksymalizacji. Nie na każdym polu da się zwiększyć plon. W takim przypadku, moduł ten pomaga np. zoptymalizować nawożenie poprzez jego ograniczenie. W ten sposób, mimo, że nie zwiększymy plonu, można wygenerować spore oszczędności na optymalizacji wykonywanych zabiegów i zużywanych środków produkcji – mówił Jerzy Koronczok.

(rtr) Renata Struzik / informacja prasowa 365FarmNet


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA