REKLAMA

Dla kogo dofinansowanie do zakupu buhajów?

Redakcja - Zwierzęta
26.03.2024
chat-icon 0

Ten program wsparcia może zainteresować hodowców bydła chcących zwiększyć możliwości prowadzonego stada.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Oferta dofinansowania jest przeznaczona dla producentów rolnych posiadających status mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa. Warunkiem podstawowym jest posiadanie nadanego numeru identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. 

Wsparcie jest dedykowane hodowcom bydła mięsnego, którzy mogą ubiegać się o dopłaty do zakupu buhajów czystej rasy.

- Od ubiegającego się o wsparcie wymaga się przedstawienia potwierdzenia nabycia w 2024 roku co najmniej jednego czystorasowego buhaja rasy mięsnej w wieku powyżej 13 miesięcy, który ma świadectwo zootechniczne – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Łączna pula środków przeznaczonych na to wsparcie wynosi 5 mln zł. Wysokość pomocy stanowi iloczyn kwoty 5 tys. zł i liczby zakupionych buhajów – nie większej niż wynik dzielenia średniej liczby krów w gospodarstwie (w roku poprzedzającym ten, w którym został zakupiony buhaj) przez 30.

Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Wnioski do 30 listopada 2024 r. są przyjmowane przez biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać bezpośrednio w placówkach ARiMR, nadawać rejestrowaną przesyłką pocztową albo wysyłać drogą elektroniczną – za pośrednictwem platformy ePuap lub mObywatel.

(rzw) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA