SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Opryskiwacz Gaspardo Campo okiem rolnika fot. Tomasz Kodłubański

Opryskiwacz Gaspardo Campo okiem rolnika

Napisał  Mar 13, 2018

Powoli zbliża się sezon prac wiosennych na polach i w sadach. Firma Maschio Gaspardo oferuje serię opryskiwaczy przyczepianych Campo.

Maszyny te są oferowane przez producenta w dwóch grupach: Campo 32 P oraz Campo 44 S, mają zbiorniki główne mieszczące 3200 oraz 4450 l. Opcjonalnie może być zamontowany zbiornik o pojemności 6500 l.

- Wielką zaletą modelu Campo 32 P jest silne zawieszenie równoległoboczne belki polowej, o możliwości podnoszenia do 1,5 m - mówi użytkujący opryskiwacz rolnik Sylwester Mirczewski.

System jest amortyzowany poprzez akumulatory gazowe wypełnione azotem.

- Co dodatkowo istotne, w tej wersji opryskiwacz może współpracować z belkami 5, 7 i 9-sekcyjnymi o szerokości od 18 do 28 m - dodaje Mirczewski. Opryskiwacze te są wyposażane w pompy o maksymalnym wydatku 250 l./min. przy ciśnieniu do 20 barów.

Mniejszym modelem jest Campo 42. Dysponuje on nieco niższą pojemnością zbiornika głównego - 4450 l. Maksymalna szerokość belki wynosi w tym przypadku 27 metrów. Opryskiwacze Campo można wyposażyć w system elektronicznego sterowania z funkcją dostosowania belki do zmiennej geometrii podłoża czy systemem kontroli poszczególnych sekcji.

Z kolei model Campo 44 S jest przystosowany do pracy z belkami polowymi z liczbą sekcji 7 lub 9, o szerokości od 24 do 32 metrów. W opryskiwaczu tym montowane są pompy identyczne jak w Campo 32 P.

Znacznie większym zbiornikiem cieczy roboczej dysponuje zaczepiany opryskiwacz Campo 65. W tym wypadku mamy zbiornik o pojemności 6,5 tys. litrów, na czystą wodę mieszczącym 480 l i 15 l wody do mycia rąk.

Campo 65 może współpracować z belką polową o szerokości do 30 m. Sercem instalacji są dwie pompy o wydajności 265 l, przy ciśnieniu dochodzącym do 20 barów i czteropoziomowy system filtracji. Składanie i kontrola położenia belki polowej odbywa się z wykorzystaniem instalacji hydraulicznej, natomiast za automatyczny skręt kół odpowiada układ elektroniczny.

(rtr) Tomasz Kodłubański

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail