REKLAMA

Zgłosił na policję kradzież maszyn rolniczych, które sam ukrył

Redakcja
27.03.2024
chat-icon 0

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Sprawa ma swój początek w połowie marca bieżącego roku. To wtedy na policję w Płońsku zgłosił się 33-letni mężczyzna, który twierdził, że z jego posesji ktoś ukradł maszyny rolnicze. Relacjonował, że sprawcy po zerwaniu zabezpieczeń bramy wjazdowej, zabrali kilka siewników, rozrzutnik do obornika, prasę, opryskiwacz, pług oraz zgrabiarkę karuzelową, Łączna wartość skradzionych maszyn została przez poszkodowanego oszacowana na około 1,5 mln zł.

Sprawą się zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego policji. Zabezpieczone zostały ślady, przesłuchano świadków. Wnikliwie przeanalizowano cały zgromadzony w ramach postępowania materiał dowodowy. Dokładna weryfikacja informacji, które przekazał zgłaszający oraz uzyskane w tej sprawie informacje doprowadziły śledczych do wniosku, że zgłoszenie jest fałszywe.

Przeszukanie magazynu wynajmowanego przez 33-latka na terenie jednej z gmin pow. płońskiego ujawniło znajdujące się tam części maszyn rolniczych, które według zgłaszającego miały być skradzione.

- W ramach prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku śledztwa, szczegółowo wyjaśniane będą wszystkie okoliczności tej sprawy – informuje komendant Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

33-latka zatrzymano, a za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz złożenie fałszywych grozi mu teraz nawet do 8 lat więzienia.

(rpf) Źródło: KPP w Płońsku

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA