Kubki termoizolacyjne, czyli gorąca kawa na polu
Zresztą nie tylko kawa, ale to akurat nie jest najważniejsze. Ważne, że gorące i takie pozostanie jeszcze przez kilka godzin od wyjścia z domu. Kubki termoizolacyjne są niezastąpione podczas chłodnych poranków.
Zresztą nie tylko kawa, ale to akurat nie jest najważniejsze. Ważne, że gorące i takie pozostanie jeszcze przez kilka godzin od wyjścia z domu. Kubki termoizolacyjne są niezastąpione podczas chłodnych poranków.
Wszystkim fanom gorących napojów na wynos podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tych unowocześnionych minitermosów.
Rodzaje zbóż i ich zastosowanie
Trzy zasadnicze kryteria to pojemność, kształt i rodzaj materiału. Zanim kupimy kubek termoizolacyjny warto zastanowić się, w jaki sposób będzie przez nas używany. Jeśli ma nam towarzyszyć podczas prac polowych i podróżować z nami ciągnikiem warto, aby był odporny na uszkodzenia mechaniczne i posiadał dobre zamknięcie.
W takich warunkach lepiej sprawdzą się kubki wykonane ze stali nierdzewnej niż z plastiku czy szkła, chociaż te ostatnie najdłużej utrzymują temperaturę. Większość stalowych kubków termoizolacyjnych z podwójnym dnem zapewnia ciepło średnio przez 3-4 godziny. Pamiętajmy, że izolacyjność kubka będzie najlepsza, gdy w tej pustej przestrzeni jest próżnia, która nie przewodzi temperatur.
Co oznacza jeż na podwórku – szkodzi czy pomaga?
Oczywiście w utrzymaniu ciepła pomaga również szczelne zamknięcie. Jest ono ważne także ze względów użytkowych – zapobiega rozlewaniu się napoju w maszynie, aucie czy plecaku. Często spotykanym rozwiązaniem jest zamknięcie z ruchomą zaślepką do picia (tzw. one-twist), które jest wygodne, jednak nie zapewnia całkowitej szczelności. Innym, równie częstym sposobem zamykania są wciskane korki typu click-clack.
Warto zwrócić uwagę na kształt i pojemność kubka. Te przeznaczone do samochodu są węższe, by pasowały do uchwytów, niekiedy mają składaną rączkę oraz możliwość podgrzewania. Kubki, które nosi się w ręku są zazwyczaj szersze, niekiedy posiadają antypoślizgowe wykończenie ułatwiające trzymanie nawet przez rękawice lub mają kształt zwykłego kubka z rączką. Zastanówmy się, który będzie lepiej pasował nam „do ręki”.
Pojemność kubków to zazwyczaj od 250 do 500 ml napoju. Przed zakupem warto pamiętać, że kubki termoizolacyjne służą nie tylko do gorących, ale również zimnych płynów, a zatem rewelacyjnie sprawdzają się także podczas upałów, ograniczając nagrzewanie się wody czy soku. Zatem warto rozważyć kupno kubka o nieco większej pojemności.
Rozpiętości cenowe kubków termoizolacyjnych są znaczne. Na cenę ma wpływ przede wszystkim materiał, z jakiego wykonany jest kubek. Koszt dobrego kubka wynosi od 30 do 80 zł. Jest to niewiele biorąc pod uwagę komfort i możliwość wypicia gorącej kawy czy też chłodnego napoju nawet po kilku godzinach pracy poza domem.
Top 5 portali randkowych dla rolników
(rw) jm
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.