REKLAMA

Kilkaset balotów słomy i prasa strawione przez ogień

Redakcja
17.04.2024
chat-icon 0

Pojawienie się pożaru w gospodarstwie oznacza z reguły straty materialne, które mają wpływ na sprawne funkcjonowanie.

REKLAMA

Ogromnym stresem dla samego gospodarza jest też sam pożar, bowiem dopiero zakończenie akcji gaśniczej daje gwarancję, że ogień nie będzie się już dalej rozprzestrzeniać czyniąc kolejne straty.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie (SKKP) dnia 15 kwietnia 2024 roku wpłynęło zgłoszenie pożaru w jednym z gospodarstw w miejscowości Mieleszyn (województwo wielkopolskie, powiat gnieźnieński, gmina Mieleszyn).

Przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej zastały około 400 sztuk palących się balotów słomy składowanych pod stalową wiatą.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz stłumili ogień przy użyciu prądów gaśniczych. Właściciel gospodarstwa po zbiciu płomieni zorganizował ładowarkę rolniczą, która stopniowo wywoziła nadpaloną słomę na zewnątrz wiaty. Podczas wywożenia słomy, ratownicy zajęli się zabezpieczaniem  maszyny prądami wody, a następnie dogaszaniem słomy na zewnątrz obiektu. Gdy cała zawartość wiaty została wywieziona na zewnątrz, przygaszoną słomę zaorano w ziemi przy pomocy maszyny rolniczej.

W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz po jednym zastępie z OSP w Mieleszynie, Ułanowie, Mielnie i Łopiennie. W wyniku pożaru spłonęło około 400 balotów słomy, wiata stalowa oraz prasa rolnicza. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

(rpf) Źródło: KP PSP Gniezno

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA