4.9°C

reklama
reklama
FLIS – europejski system informacji o etykietowaniu żywności fot. Fotolia

FLIS – europejski system informacji o etykietowaniu żywności

Napisał  Sty 12, 2021

21 grudnia br. Komisja Europejska uruchomiła na swojej stronie internetowej System Informacji o Etykietowaniu Żywności (Food Labelling Information System - FLIS)

System informacji o etykietowaniu żywności ułatwia prawidłowe wdrażanie odpowiednich przepisów przez podmioty prowadzące przedsiębiorstwa spożywcze.

Umożliwia on wybór określonej kategorii żywności i automatyczne pobieranie informacji dotyczących obowiązkowych oznaczeń jakie należy zamieścić na etykietach w 23 językach Unii Europejskiej. System zawiera również linki do odpowiednich przepisów prawnych i istniejących wytycznych.

W sumie uwzględniono 87 różnych kategorii żywności i podano informacje z 39 rozporządzeń, 17 dyrektyw i 1 decyzji.

FLIS jest zgodny ze strategią Komisji Europejskiej w zakresie lepszego stanowienia prawa, ponieważ upraszcza funkcjonowanie sektora spożywczego. Celem systemu jest pomoc dla podmiotów działających na rynku spożywczym w określeniu obowiązkowych oznaczeń oraz informacji, które powinny znajdować się na ich produktach.

Dostęp do FLIS można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej: https://ec.europa.eu/food/safety/labelling_nutrition/food-labelling-information-system_en
System dostępny jest również w języku polskim.

(rpf) jp / Źródło: IJHARS

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia