REKLAMA

Pożar budynków inwentarskich z bydłem i kaczkami

Redakcja
03.04.2024
chat-icon 0

Informacja o pożarze zabudowań inwentarskich w miejscowości Szczytniki (województwo wielkopolskie, powiat kaliski, gmina Szczytniki) wpłynęła 31 marca 2024 roku tuż przed godziną 17.00 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

REKLAMA

Pierwszy zastęp strażaków przybyły na miejsce zdarzenia zastał objęty pożarem cały dach nad budynkiem obory i odchowalnika. Ogniem zagrożone były również sąsiednie obiekty bezpośrednio przylegające do budynku objętego pożarem. To stodoła oraz wiaty w których gospodarze prowadzili hodowlę kaczek.

Właściciele jeszcze przed przybyciem ratowników zdążyli sami przeprowadzić ewakuację bydła z obory. Gdy przybyli strażacy byli akurat w trakcie ewakuacji małych kaczek z odchowalnika.

Strażacy poza ugaszaniem budynku zajętego ogniem zajęli się również podaniem strumieniu wody na sąsiednią stodołę i wiatę. Pomogli także w ewakuacji młodych kaczek z odchowalnika.

Po stłumieniu ognia słomę i siano składowane w budynku zrzucono na podwórze, gdzie była dogaszana i wywożona na pobliskie pole, po czym ponownie polewano je wodą.

(rpf) Źródło: KM PSP Kalisz

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA