REKLAMA

Zderzenie osobowego BMW z ciągnikiem rolniczym Case IH

Redakcja
15.04.2024
chat-icon 0

To zdarzenie drogowe będzie mieć finał w sądzie, bowiem nikt nie czuje się winny spowodowania wypadku, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał.

REKLAMA

Zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 538 w Goczałkach (województwo kujawsko-pomorskie, powiat grudziądzki) wpłynęło 10 kwietnia o godzinie 9.55 do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Na miejsce wypadku skierowano kilka zastępów straży pożarnej, które zastały dwa zniszczone pojazdy: samochód osobowy BMW oraz ciągnik rolniczy Case IH - oba z rozbitymi przednimi częściami nadwozia.

Na szczęście pomimo poważnych uszkodzeń pojazdów w kolizji tej nikt nie ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów wynika, że podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez kierowcę osobówki, kierujący ciągnikiem skręcił nagle w lewo. Doszło do zderzenia pojazdów.

Portal internetowy TVP3 Bydgoszcz podaje, że kierujący ciągnikiem rolniczym nie przyznał się do winy, a sprawę będzie wyjaśniać sąd. W wyniku przeprowadzonej kontroli dokumentów okazało się, że kierujący ciągnikiem nie miał uprawnień do prowadzenia ciągnika w zestawie z wozem asenizacyjnym. Posiadał uprawnienia do jazdy samym traktorem – bez przyczepy.

Na miejscu działały zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szronowa oraz Łasina oraz Strażacy z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego nr 1 z Grudziądza. Droga była nieprzejezdna przez 1,5 godziny.

(rpf) Źródło: KM PSP Grudziądz

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA