fbpx
Puda: Jakość produkcji jest większą wartością niż jej wielkość fot. MRiRW

Puda: Jakość produkcji jest większą wartością niż jej wielkość

Napisał  Wrz 10, 2021

Trwa Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda wziął udział w panelu Europa Karpat poświęconym Zielonemu Ładowi.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister rolnictwa Grzegorz Puda mówił, że propozycje Zielonego Ładu w odniesieniu do rolnictwa wskazują na zasadniczy kierunek zmian w rolnictwie europejskim. Zaznaczył jednocześnie, że potrzebne są duże gospodarstwa rolne, ale niezbędne jest wsparcie małych i średnich gospodarstw rodzinnych, które bardzo dobrze radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, co udowodniły w czasie pandemii.

Minister przypomniał, że na rolnictwo przeznaczone zostały rekordowe środki – łącznie 34,5 mld euro w ramach WPR i KPO: – Środki z WPR powinny trafiać przede wszystkim do rolników, aby mogli oni produkować dobrą, zdrową, ekologiczną żywność i dodał, że niezbędna jest odbudowa lokalnego, polskiego przetwórstwa zlikwidowanego w latach 90.

– Musimy mocno naciskać, aby jak najszybciej mogły rozwijać się krótkie łańcuchy dostaw – dodał szef resortu rolnictwa.

Resort rolnictwa ma nowo zająć się również tzw. ustawą górską. Zazwyczaj rozdrobnione gospodarstwa leżące na terenach górskich i podgórskich powinny być dodatkowo wspierane – uważa minister Puda.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij: