fbpx
Henryk Kowalczyk zastąpi Grzegorza Pudę. Czy to dobra zmiana? fot. MRiRW

Henryk Kowalczyk zastąpi Grzegorza Pudę. Czy to dobra zmiana?

Napisał  Paź 14, 2021

Dziś podczas rozmowy w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News na temat zmiany na stanowisku szefa resortu wypowiedział się Przemysław Czarnek piastujący urząd Ministra Edukacji i Nauki w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego.

Czarnek powiedział, że szykują się zmiany na ministerialnych stanowiskach, w rozmowie z prowadzącym program Bogdanem Rymanowskim powiedział, że chodzi między innymi o stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w osobie Grzegorza Pudy, którego według Czarnka zastąpić ma Henryk Kowalczyk, dla którego nie będzie to pierwsza ministerialna teka.

Czytaj również: Co to za maszyna?

Urodzony w 1956 roku Kowalczyk piastował wcześniej m.in. stanowisko Ministra Środowiska (w latach 2018-2019), które objął po Janie Szyszko. Z wykształcenia jest matematykiem. Portal wpolityce.pl podaje, że nowy minister rolnictwa może również zostać wicepremierem.

Grzegorz Puda to chyba najbardziej kontrowersyjny szef resortu rolnictwa, który dla rolników, zwłaszcza tych zrzeszonych w AGROunii z Michałem Kołodziejczakiem na czele, jest delikatnie rzecz ujmąjąc, niewłaściwą osobą na stanowisku ministra rolnictwa.

>>> Grzegorz Puda: My nie opowiadamy bajek, my zakasujemy rękawy i pracujemy

Niedawno, podczas targów rolniczych Agro-Show w Bednarach doszło do pierwszego spotkania lidera AGROunii z ministrem Pudą, wydartym niemalże siłą podczas zwiedzania terenów targowych. Efektem było umówione spotkanie, które odbyło się kilkanaście dni później w Poznaniu. Jednak AGROunia oceniła je jako podstępne i nic nie wnoszące do obecnej złej sytuacji w polskim rolnictwie.

Portal wpolityce.pl informuje, że podobno za zmianą na stanowisku ministra rolnictwa stoi sam Jarosław Kaczyński, który rekomendował kandydaturę Kowalczyka.

(rpf) pp / Źródło: Polsat News, wpolityce.pl

Udostępnij:

Skomentuj