18.8°C

Powołanie Rady Programowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi fot. MRiRW

Powołanie Rady Programowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Napisał  Cze 13, 2019

W dniu 12 czerwca br. Została powołana Rada Programowa Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Jej działalność ma być związana zarówno z historią, jak i życiem współczesnym wsi.

Szef resortu rolnictwa wręczył akty powołania członkom Rady Programowej – Pomysłów jest mnóstwo. Dotyczą one m.in. różnych form współpracy z twórcami ludowymi, ale także dokumentowania dorobku materialnego i duchowego wsi, jej historii i wkładu w historię i kulturę Polski – podkreślił minister Ardanowski.

Ardanowski zwrócił uwagę, że działalność Instytutu nie będzie dotyczyła tylko historii, ale także współczesnego życia wsi – Umiejscowienie Instytutu w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej nie ogranicza w żaden sposób jej roli, a wręcz, w pewnym stopniu będzie nobilitowało bibliotekę – powiedział Ardanowski, który zapewnił, że pracownicy CBR nie będą zwalniani i instytucja dalej będzie prowadziła swoją działalność – Usytuowanie w pięknym miejscu Warszawy sprawia, że adres Krakowskie Przedmieście 66 powinno stać się wizytówką polskiej wsi – podkreślił minister.

Powołanie do życia nowej instytucji kultury to wyjście naprzeciw oczekiwaniom wielu środowisk i realizacja naszych zamierzeń realizowanych od 2015 roku – dodała przewodnicząca Rady Programowej Beata Szydło.

O zadaniach, wyzwaniach i najbliższych zamierzeniach poinformował pełniący obowiązki dyrektora Instytutu Karol Krajewski – Kolejnym etapem prac związanych z funkcjonowaniem Instytutu będzie data16 października br. kiedy to instytucja zacznie realizować swoją misję w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu 66.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

reklama