fbpx
Czy w RPA wzrosną cła na drób z importu? fotolia

Czy w RPA wzrosną cła na drób z importu?

Napisał  Lip 19, 2019

Nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca podwyżek ceł importowych dotyczących przywozu mięsa drobiowego do RPA. Wydanie jej musi jednak nastąpić do końca sierpnia. Decyzja władz RPA w tej sprawie jest bardzo istotna z punktu widzenia interesów polskiego drobiarstwa.

Ebrahim Patel powiedział, że podjęcie decyzji jest wyjątkowo trudne, ponieważ z jednej strony jest słuszny interes lokalnych producentów drobiu, a z drugiej obawy o wzrosty cen mięsa. Patel dał także do zrozumienia, że rząd południowoafrykański byłby skłonny zgodzić się na podwyżki ceł jeśliby branża drobiarska popracowała nad zmniejszeniem barier wejścia do biznesu dla nowych hodowców drobiu.

Przypomnijmy, że SAPA, czyli lokalna organizacja zrzeszająca producentów drobiu w RPA wystąpiła do krajowej administracji o podwyżki ceł importowych o średnio 82 procent. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiło się stowarzyszenie reprezentujące importerów drobiu, które stwierdziło, że tak duża podwyżka taryf celnych spowoduje, że większość mieszkańców RPA nie będzie mogła pozwolić sobie na kupno drobiu.

Od momentu wznowienia możliwości handlu z RPA wartość eksportu z Polski do RPA jest istotna, a przedsiębiorstwa drobiarskie wiążą z tym rynkiem spore nadzieje.

(rpf) jp / Źródło: KIPDiP

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.