REKLAMA

Ten ciągnik nie powinien wyjeżdżać na drogę

Redakcja
01.04.2024
chat-icon 0

Lista przewinień kierującego ciągnikiem rolniczym 50-latka jest dość długa. Podobnie jak braki i nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu, który prowadził.

REKLAMA

19 marca 2024 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odbywali rutynowy przejazd przez teren gminy Krajenka (województwo wielkopolskie, powiat złotowski) zauważyli ciągnik rolniczy marki Ursus, który już na pierwszy rzut oka wyglądał na pojazd, który nie powinien zostać dopuszczony do ruchu drogowego.

W traktorze brakowało oświetlenia, na tylnym podnośniku miał zamontowany obciążnik, a na jednym z kół założone łańcuchy. W dodatku kierowca na podnośniku przednim przewoził niezabezpieczone worki.

Funkcjonariusze sprawdzili pojazd w systemie, co wykazało, że nie był zarejestrowany, nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia. Ciągnik nie powinien być dopuszczony do ruchu.

Po sprawdzeniu pojazdu w systemie okazało się, że nie był zarejestrowany. Nie posiadał również przeglądu i ubezpieczenia tym samym nie powinien być dopuszczony do ruchu.

Również sprawdzenie w policyjnych systemach samego kierującego przyniosło niekorzystne dla niego informacje. Okazało się bowiem, że 50-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ta kontrola drogowa w związku z licznymi uchybieniami i wykroczeniami zakończyła się dla kierującego sporządzeniem przez policjantów wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Złotowie.

- Apelujemy by przed wyjazdem na drogę publiczną zadbać o stan techniczny swojego pojazdu, gdyż ma to wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu – informuje asp. Damian Pachuc z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

(rpf) Źródło: KPP w Złotowie

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA