14,3°C

reklama
reklama
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. Paweł Pąk

Nieszczęśliwy wypadek podczas naprawy kombajnu

Napisał  Paź 04, 2020

Maszyny rolnicze po sezonie wymagają przeglądu, sprawdzenia napędu, układu jezdnego oraz wszystkich mechanizmów – to zmniejsza ryzyko nieprzewidzianych przestojów podczas pracy.

Są gospodarze, którzy korzystają z pomocy mechaników, np. w ramach serwisu gwarancyjnego. Zdecydowana większość ze względu na wiek maszyn, a co za tym idzie prostotę obsługi, przeprowadza przeglądy i naprawy we własnym zakresie – zwłaszcza te nie wymagające specjalistycznej wiedzy i sprzętu.

- Do groźnego zdarzenia związanego z naprawą kombajnu zbożowego doszło drugiego października 2020 roku przed godziną 13:00 w miejscowości Żółkiew – Kolonia (woj. lubelskie, pow. krasnostawski, gmina Żółkiewka) – informuje młodszy aspirant Jolanta Babicz.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 56-latek z gminy Żółkiewka próbował naprawić kombajn zbożowy i w pewnym momencie włożył rękę w ,,ślimak” wysypujący zboże. Na miejsce wezwano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało poszkodowanego do szpitala w Chełmie.

Wraz z policjantami po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozsądku i ostrożności podczas prac polowych i przy obchodzeniu się z maszynami rolniczymi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi i rutyna mogą doprowadzić do tragedii.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij:

Skomentuj