Wydrukuj tę stronę
Producenci wyrabiający wino: dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji fot. TK

Producenci wyrabiający wino: dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji

Napisał  Sty 15, 2021

Przypominamy, że dziś, tj. 15 stycznia 2021 r. mija termin złożenia w KOWR deklaracji dotyczących rynku wina.

Producenci wpisani do ewidencji na rok gospodarczy 2020/2021 zobowiązani są do złożenia deklaracji o zbiorach winogron oraz produkcji wina lub moszczu winogronowego w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 4.

Przedsiębiorcy wykonujący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina zobowiązani są do złożenia deklaracji o:
- zbiorach winogron, w przypadku dokonywania zbioru tych winogron w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 10,
- zbiorach winogron, w przypadku dokonywania zbioru tych winogron oraz dostarczenia przedsiębiorcom wyrabiających wino w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 11,
- produkcji win lub moszczów winogronowych z własnych lub zakupionych produktów w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 12.

Osoby, które dostarczają winogrona lub moszcz winogronowy przedsiębiorcy wykonującemu działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina, wpisani do ewidencji prowadzonej przez dyrektora generalnego KOWR zobowiązani są do złożenia deklaracji o:
- zbiorach winogron w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 15,
- ilości winogron lub moszczu winogronowego, dostarczonych przedsiębiorcom wyrabiającym wino w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 16.

Wzory formularzy deklaracji dostępne są na stronie internetowej KOWR.

(rpf) jp / Źródło: KOWR

Udostępnij: